Kiedy nasze serce przestaje pracować w prawidłowy sposób…

przez | 20 listopada 2021
Ludzie, którzy mają kłopoty z sercem doskonale wiedzą o tym, iż nagłe zatrzymanie rytmu tego narządu może spotkać nas w każdym momencie. Jest to szczególnie możliwe wówczas, gdy następuje wzmożony wysiłek fizyczny bądź też stres. Powinniśmy pamiętać o tym, iż zatrzymanie serca nie zawsze musi oznaczać zawał.

Nagłe zatrzymanie krążenia to stan, kiedy nasze serce nie pracuje we właściwy sposób, czego wynikiem może być zatrzymanie krążenia krwi, a równocześnie niedotlenienie organizmu człowieka. W najgorszych sytuacjach może wówczas dojść do nieodwracalnych zmian w układzie nerwowym. Może to nastąpić niezależnie od wieku, płci, stanu zdrowia czy też stylu życia.

Jeśli czytasz ten artykuł, to na pewno jest on dla Ciebie bardzo pasjonujący. Tutaj ponadto znajduje się notka z serwisu, która ma równie ciekawe zagadnienia.

W sytuacji zawału najczęściej pojawia się mocny ból w klatce piersiowej, w przypadku nagłego zatrzymania krążenia zanika oddech (ozonator powietrza domowy) oraz regularny puls, możemy również stracić przytomność. Osoby, które borykają się z takimi kłopotami, muszą być zaopatrzone w niezbędny pulsoksymetr tego rodzaju . Niezwykle pomocny w przypadkach nagłego zatrzymania krążenia może okazać się także defiblyrator Aed.
Defiblyrator Aed jest specjalistycznym urządzeniem, którego głównym celem jest przywrócenie normalnej pracy serca przez przepuszczanie impulsów elektrycznych o odpowiednim natężeniu poprzez mięsień sercowy.

Jak leczyć chore zatoki?

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Niezwykle istotne jest, żeby po zaobserwowaniu u osoby poszkodowanej objawów nagłego zatrzymania krążenia błyskawicznie interweniować. Osoba, u której stwierdzono symptomy tego rodzaju, z każdą minutą może mieć problemy z przeżyciem! Dlatego właśnie tak bardzo istotne jest, aby jak najszybciej podjąć niezbędne działania ratunkowe, żeby zwiększyć szansę na uratowanie człowieka. Jeśli w miejscu wypadku znajdzie się defiblyrator Aed i zostanie właściwie użyty, możliwość przeżycia powinna się zwiększyć nawet do 70% – jak napisane jest na .

Na szczęście współcześnie wiedza ludzi w tej kwestii jest o wiele większa niż kiedyś. Okazuje się jednak, że o wiele częściej defibrylatory zamontowane są m.in. w miejscach pracy, szkołach, na lotniskach, w urzędach, dworcach kolejowych czy centrach handlowych. Najczęściej tam, gdzie skupia się bardzo dużo ludzi, musi umieszczone być to urządzenie. Niezwykle istotne jest także, żeby jak najwięcej ludzi umiało się nim posługiwać.