Kiedy nasze serce przestaje pracować w prawidłowy sposób…

przez | 5 marca 2022
Ludzie, którzy mają kłopoty z sercem doskonale wiedzą o tym, iż nagłe zatrzymanie rytmu tego narządu może spotkać nas w każdym momencie. Jest to szczególnie możliwe wówczas, gdy następuje wzmożony wysiłek fizyczny bądź też stres. Powinniśmy pamiętać o tym, iż zatrzymanie serca nie zawsze musi oznaczać zawał.

Nagłe zatrzymanie krążenia to stan, kiedy nasze serce nie pracuje we właściwy sposób, czego wynikiem może być zatrzymanie krążenia krwi, a równocześnie niedotlenienie organizmu człowieka. W najgorszych sytuacjach może wówczas dojść do nieodwracalnych zmian w układzie nerwowym. Może to nastąpić niezależnie od wieku, płci, stanu zdrowia czy też stylu życia. W sytuacji zawału najczęściej pojawia się mocny ból w klatce piersiowej, w przypadku nagłego zatrzymania krążenia zanika oddech (ozonator powietrza domowy) oraz regularny puls, możemy również stracić przytomność. Osoby, które borykają się z takimi kłopotami, muszą być zaopatrzone w niezbędny pulsoksymetr tego rodzaju . Niezwykle pomocny w przypadkach nagłego zatrzymania krążenia może okazać się także defiblyrator Aed. Defiblyrator Aed jest specjalistycznym urządzeniem, którego głównym celem jest przywrócenie normalnej pracy serca przez przepuszczanie impulsów elektrycznych o odpowiednim natężeniu poprzez mięsień sercowy.

Jak leczyć chore zatoki?

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Niezwykle istotne jest, żeby po zaobserwowaniu u osoby poszkodowanej objawów nagłego zatrzymania krążenia błyskawicznie interweniować. Osoba, u której stwierdzono symptomy tego rodzaju, z każdą minutą może mieć problemy z przeżyciem! Dlatego właśnie tak bardzo istotne jest, aby jak najszybciej podjąć niezbędne działania ratunkowe, żeby zwiększyć szansę na uratowanie człowieka. Jeśli w miejscu wypadku znajdzie się defiblyrator Aed i zostanie właściwie użyty, możliwość przeżycia powinna się zwiększyć nawet do 70% – jak napisane jest na .

Na szczęście współcześnie wiedza ludzi w tej kwestii jest o wiele większa niż kiedyś. Okazuje się jednak, że o wiele częściej defibrylatory zamontowane są m.in. w miejscach pracy, szkołach, na lotniskach, w urzędach, dworcach kolejowych czy centrach handlowych. Najczęściej tam, gdzie skupia się bardzo dużo ludzi, musi umieszczone być to urządzenie. Niezwykle istotne jest także, żeby jak najwięcej ludzi umiało się nim posługiwać.