Każde z dzieci kocha zabawę, a my jako osoby dorosłe powinniśmy troszkę wspomóc w tym, żeby zabawa była interesująca i odpowiedzialna

przez | 9 lipca 2021
Jak to zrobić, co zaoferować dziecku, ażeby było zadowolone, a jednocześnie – co niezwykle istotne – w pełni bezpieczne? Najbardziej korzystne do tego nadają się place zabaw, lecz jak je urządzić, aby było jak najbardziej odpowiednio, dla dzieci, ale także dla rodziców?

Plac zabaw dla dzieci

Autor: jason wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę podział na grupy wiekowe, który ma ułatwić zagospodarowanie placu zabaw, jest oczywiście umowne. Zawsze należy odnosić się do konkretnych osobowości najmłodszych użytkowników, bo są tak naprawdę dzieci bardziej i w mniejszym stopniu aktywne, bardziej sprawne fizycznie niż rówieśnicy, mocniej zainteresowane zabawami kreatywnymi niż sportem i tak dalej. Dzieci najmłodsze, czyli jedno-, dwu- i trzylatki bardzo chętnie bawią się w piaskownicy.

Zobacz także szczegółowe informacje (http://www.olenkaphu.pl/hurtownia-bizuterii-zlotej/dzieciece/), z pewnością stwierdzisz, że naprawdę dobrze było je poznać. Nie zwlekaj zatem i kliknij tutaj!

W dni upalne będzie przydatny również niewielki dmuchany basen ogrodowy. Do tego plastikowe wiaderka oraz łopatki i pozostałe niezbędne przedmioty do piaskownicy, typu grabki, foremki oraz taczki. Przyda się także mała plastikowa zjeżdżalnia – .

Dzieciakom trzy-pięcioletnim potrzeba większa ilość ruchu, warto więc zapewnić huśtawkę. Przydatny będzie także domek albo wigwam (płócienny może być też z tworzywa sztucznego), gdzie dzieci będą mogły się schować. Takie wyposażenie musi wystarczyć też 6 i 7-latkom, 8 i 10-latki wymagają bardziej zaawansowanych wyzwań, gdyż uwielbiają się wspinać, biegać, pokonywać trudności. Marzą przykładowo o trampolinie, drewnianym domku na drzewie lub na palach.

Masz chęć zgłębić swoją wiedzę i przeczytać nowe wątki na ten temat? To fantastycznie – najedź zatem na hiperłącze do www i wejdź do interesującej strony.

Jeśli miejsca w ogrodzie jest dosyć, powinniśmy zainwestować w drewniany fort z pomostem, gdzie jest także domek, są schodki, ale również zjeżdżalnia i liny do wspinania się. Taka budowla będzie także atrakcyjna dla starszych dzieci, choć w miarę dorastania coraz mniejszą ilość czasu będą one spędzać w przydomowym ogrodzie, a więcej z kolegami – place zabaw dla dzieci Magic Nets.

Bawiące się dziecko

Autor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Źródło: http://www.flickr.com

W jakie wyposażenie placu zabaw zainwestować? Na pewno dobre są zabawki plastikowe. Są lekkie, kolorowe, pomyślane specjalnie dla maluchów. Te zrobione z tworzywa lepszej jakości nie stracą swych walorów przez kilka sezonów, ale więcej kosztują. Warto również zainwestować w urządzenia z drewna. Są bardzo przyjazne, ponieważ wykonane z materiału naturalnego, ładnie wpisującego się w otoczenie jakim jest ogród. Z takich elementów wykonuje się piaskownice, huśtawki, ale także konstrukcje zwane popularnie fortami. Przed dokonaniem zakupu należy sprawdzić jakość wykonania, czyli wszystkie powierzchnie muszą być bardzo idealnie wygładzone oraz zaimpregnowane, nie mogą posiadać spękań ani zadziorów.