Każde dziecko, kiedy zaczyna mówić, ma z tym kłopot — należy jednakże obserwować, jak będzie zmieniać się sytuacja

przez | 22 czerwca 2022
Polski język jest szalenie skomplikowany. Jest w nim ogrom dziwnych dźwięków. Nie ma się zatem co dziwić, że pewni ludzie są zmuszeni zasięgnąć rady logopedy.
Pewnie nie zdajemy sobie z tego sprawy lub po prostu nie możemy sobie tego przypomnieć, ale gdy byliśmy jeszcze mali i tylko co uczyliśmy się mówić, to sepleniliśmy.

pierwsza kąpiel niemowlęcia

Autor: JoséMa Orsini
Źródło: http://www.flickr.com
Dowiedziono naukowo, że w pierwszych latach życia osesek nie potrafi jeszcze we właściwy sposób ułożyć języka i dlatego wielką trudność sprawiają mu wszelkiego typu skomplikowane dźwięki. W tym czasie nie ma jeszcze powodu do niepokoju. Najistotniejsze jest to, by słuchać brzdąca i trzymać rękę na pulsie. Pamiętajmy jednak o tym, że w chwili najmniejszego niepokoju w naszym sercu, lepiej zapisać się na wizytę do fachowca.

Mnóstwo osób poszukuje ciekawych danych na ten temat wątek. Niezłym pomysłem będzie wejść na nasz serwis (https://wetjaneczek.pl/). Naprawdę warto! Zobaczysz, że nie pożałujesz!

Jeśli potrzebny będzie nam najlepszy gabinet logopedyczny, to powinniśmy znaleźć takowy w internecie albo popytać przyjaciół. Jeżeli większość z nich ma potomstwo, to istnieje możliwość, że zmagali się z identycznymi problemami, które teraz nam przysparzają mnóstwo trosk. Dobry logopeda powinien być oczywiście świetnym specjalistom w swym fachu, jednakże głównie powinien mieć ogromną cierpliwość i sympatię do dzieci. Zapewne nie powinien wzbudzać strachu, gdyż nasze maleństwo nie zechce wówczas iść na drugą wizytę.

Z miłym logopedą będzie mu się lepiej pracowało — będzie uczył się wierszyków z dużą ilością trudnych dźwięków i prowadzić zeszyt z opanowanymi zagadnieniami. Dzięki temu będzie mógł pochwalić się swym progresem.