Już teraz dowiedź się na czym polega opieka paliatywna w Katowicach oraz dlaczego hospicjum jest dobrym miejscem dla nieuleczalnie chorych

przez | 13 maja 2022
Chyba już każdy człowiek dojrzał, iż pośpiech oraz napięcie niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie. Czasami nie da się tego ustrzec, natomiast ekologiczne posiłki oraz aktywność fizyczna umożliwiają nam przez dłuższy czas być w formie. Na nieszczęście, nie wszystko uzależnione jest jedynie od nas. Możemy prowadzić zdrowy styl życia przez długie lata, a nagle, niespodziewanie zachorujemy. Wszystko będzie w porządku, jeśli okaże się, że wystarczy pobieżne leczenie i powrócimy do zdrowia.

wnętrze szpitala

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong
Niestety po wielokroć się zdarza, iż nie wszystko jest tak proste jak nam się wydaje. Nie ulega wątpliwości, że aktualnie coraz więcej osób dręczy się, iż zachoruje na nowotwór czy inną ciężką chorobę. Jeżeli tylko są dobre rokowania to powinniśmy posiadać ogromną nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Dużo gorzej jest, jeżeli nadzieja zostaje nam zabrana. W takim wypadku multum pacjentów przeżywa załamanie i chce w jednej chwili odejść z tego świata. O ile są to osoby w starszym wieku, nie mające rodziny to w takim przypadku nie powinniśmy się im dziwić.

Najgorzej jest, jeśli to rodzice dowiadują się o tym, iż ich maleństwo może niedługo odejść z tego świata. W takim wypadku winniśmy stawać na głowie, by udało nam się zagwarantować poczciwe warunki na ostatnie tygodnie życia. Niewątpliwie rodziny osób śmiertelnie chorych winny zdobyć informację, w którym miejscu opieka paliatywna w Katowicach jest na najwyższym poziomie – nasze hospicjum bierze udział w akcji 1% na opiekę paliatywną. Jeśli krewni mają alternatywę, aby chory pozostał w domu to w takim razie powinien on być systematycznie odwiedzany przez profesjonalny personel lekarski , a także inne osoby, które pomogą w cierpieniu. Zasadniczą rolę ma pielęgniarka, która pomaga pacjentowi każdego dnia. Oprócz niej potrzebni się również psycholodzy, doktorzy, terapeuci zajęciowi i wolontariusze.

korytarz szpitalny

Autor: Interested Bystandr
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim bez tych ostatnich opieka paliatywna w Katowicach nie była by tak skuteczna. Dodatkowo, osoby jakie chcą za darmo dopomagać nieuleczalnie chorym mile widziane są w każdym hospicjum, na Śląsk. To naturalnie do nich należy spędzanie wolnego czasu z ludźmi, jacy na zawsze muszą pozostać w tym ośrodku. Na pewno wszystkie osoby, które znajdą się w hospicjum Śląsk, będą każdego dnia miały urządzone gry i zabawy , a także osobiste spotkania z doktorami i psychologami. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na to, aby chory pozostał w mieszkaniu to powinniśmy zainteresować się tym, jakie hospicjum będzie najbardziej odpowiednie.