Jeżeli pragniesz zadbać o swe zdrowie, regularnie rób badania krwi

przez | 9 lipca 2021
Lekarze są zgodni, że profilaktyka zapewnia ogromną szansę uniknięcia wielu trudnych do wyleczenia schorzeń. Do działań zapobiegawczych zalicza się bez wątpienia zdrowe odżywianie, ruch oraz optymalną porcję snu. Niezwykle ważne jest też, by co jakiś czas wykonywać badania krwi i analizować otrzymane wyniki.

Analiza krwi pozwala wykryć nieprawidłowości rzeczywiście szybko

Wiele chorób nie daje wyraźnych objawów w swym początkowym przebiegu, zatem może upłynąć trochę czasu nim pojawią się dolegliwości i choroba zostanie zdiagnozowana.

Niedawno została przygotowana nowa, bardzo interesująca oferta – by ją zobaczyć, kliknij tutaj i spójrz na witrynę (novamedis.pl/borelioza-testy-i-terapie/) a na pewno się nie rozczarujesz.

Jednak analiza krwi ma szansę wykazać nieprawidłowości już na etapie, gdy schorzenie nie daje żadnych oznak i tym sposobem leczenie może być rozpoczęte wcześniej albo lekarz pierwszego kontaktu może zalecić rozszerzoną diagnostykę. Uznaje się, że im szybciej choroba zostanie zdiagnozowana i rozpocznie się terapię, tym znaczniejsza jest możliwość, że terapia skończy się sukcesem.

Istnieje sporo ważnych analiz krwi

Przy pomocy badań wykonywanych w Vita Medica lekarze – przejdź do oferty – mogą diagnozować wiele chorób. Podstawowymi analizami krwi są morfologia oraz OB, które wskazują ilość poszczególnych czynników w krwi. Wykonując morfologię można się dowiedzieć choćby, jaka jest wysokość krwinek białych oraz czerwonych, jak również poznać zawartość żelaza. Z krwi wykonuje się także analizy cukru, cholesterolu lub hormonów tarczycy.

Wiele analiz trzeba wykonać na czczo

Analizy krwi przeprowadza się w laboratoriach analitycznych (Vita Medica). Kiedy nie chce się płacić za wykonanie analiz, trzeba przed badaniem udać się do lekarza rodzinnego i prosić go o skierowanie na analizę krwi. Należy wspomnieć, że krew do większości badań musi być pobrana na czczo, czyli po ośmiogodzinnej przerwie w przyjmowaniu jedzenia oraz płynów innych niż woda. W przeciwnym wypadku analiza może wyjść błędna oraz nie ukaże prawidłowych wyników. Wyniki badań krwi udostępniane są w większości przypadków już tego samego dnia w późniejszych godzinach, choć jest to zależne od rodzaju analizy i godzin urzędowania laboratorium. Z wynikami dobrze jest odwiedzić lekarza, który wyjaśni wyszczególnione wartości, jak także zdecyduje, czy potrzebna jest dalsza diagnostyka lekarska.