Jesienna pielęgnacja delikatnej skóry – jakie wybierać kosmetyki i w jaki sposób potęgować ich działanie?

przez | 26 stycznia 2022
Pierwsze dni jesieni to niefortunny okres dla delikatnej skóry twarzy i dłoni. Jak o nią zatroszczyć się w czasie pierwszych deszczowych dni? Mocne wakacyjne słońce przyzwyczaiło skórę twarzy i rąk do wysokich temperatur. Niespodziewane ochłodzenie może powodować spierzchnięcie skóry na dłoniach i niekomfortowe napięcie na twarzy. Stosowne kosmetyki pomogą jednak intensywnie odżywić skórę i ochronić ją przed zacinającym wiatrem.

Krem brzozowy

Autor: Sylveco
Źródło: Sylveco
Krem do rąk musi zawierać przede wszystkim glicerynę i kompleks witamin A, E i F. Formułę jeszcze wzmocnią wosk pszczeli i olejek arganowy . Krem do rąk należy aplikować na dłonie, gdy tylko nadarzy się okazja – info. Natychmiast po myciu, po zmywaniu talerzy, sprzątaniu, po powrocie do mieszkania i koniecznie tuż przed położeniem się spać.

Czy chcesz odnaleźć zbliżony tekst? Jeśli tak, to bez obawy kliknij ten link i zerknij na witrynę (https://sklep.wzso.pl/produkty/ortezy/ortezy-stawu-lokciowego,2,10777), która prawdopodobnie również przykuje Twoją uwagę!

Szczególnie nocą naskórek odbudowuje się najintensywniej. Od czasu do czasu dobrze jest też nałożyć grubszą warstwę kremu i nałożyć rękawiczki z bawełny.

Resztki takiej maseczki można zmyć po kilku godzinach. Kupując kremy do twarzy też powinno się zwrócić uwagę na skład. Lepiej unikać substancji konserwujących i sztucznych barwników. Naturalne kosmetyki, wzbogacone witaminami i olejami dużo lepiej przysłużą się delikatnej skórze twarzy. Najlepiej jest sięgnąć po specjalną formułę na chłodne dni. Takie kremy do twarzy posiadają więcej składników nawilżających, dzięki czemu naskórek uniknie przesuszenia.

Kosmetyk najlepiej jest wmasować jakieś pół godziny przed wyjściem na dwór. Dzięki temu zacznie już działać, kiedy naskórek zostanie wystawiona na chłodniejsze powietrze. Jeśli, mimo stosowania kremów, na twarzy wystąpi nieprzyjemna wysuszona skóra, można ją usunąć za pomocą nieinwazyjnych peelingów. Dobrze kupić te odżywiające, z gliceryną i wzbogacone o witaminę C.

Krem do rąk i kremy do twarzy to niestety za mało, żeby zapewnić kompleksową ochronę naskórka. Należy zatroszczyć się o jej nawilżanie również od środka. Można wspierać się preparatami suplementującymi i zielnymi herbatami, np. z pokrzywy albo skrzypu. Choć to banał, warto także jeść dużo owoców i warzyw oraz codziennie pić przynajmniej 2 litry wody niegazowanej. Tu więcej: .