Jakim sposobem efektywnie zgubić nadprogramowe kilogramy

przez | 12 stycznia 2022
Wiele ludzi ucieka się do stosowania przeróżnego typu diet, by wygrać walkę z otyłością. Jednakże wielu z nich wraca do swojej wyjściowej wagi w krótkim czasie po ukończonej kuracji . W rezultacie dochodzi do zaostrzenia rygorów diety i zastąpienia poniektórych posiłków specjalnymi koktajlami dietetycznymi.

Powyższy cykl tracenia, a potem powtórnego przybierania na wadze zwany jest powszechnie efektem „jo-jo”. Efekt tenże może znacznie utrudnić zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Jest tak ponieważ każdy z cykli tracenia i ponownego przybierania kilogramów obniża możliwości przemiany materii. W rezultacie większość osób nie osiąga długookresowego obniżenia masy ciała opierając się wyłącznie o dietę.

W sprzedaży jest dużo preparatów wspomagających odchudzanie dostępnych tak bez recepty, jak też wydawanych z przepisu lekarza. Mogą one działać na zmniejszenie apetytu, lub też na redukcję ilości tłuszczu przyswajanego przez organizm. Pomimo dostępności wielu popularnych preparatów, długotrwałe używanie ich może nieść ze sobą nieprzyjemne efekty uboczne, które sprawiają, iż prowadzenie dalszego leczenia staje się kłopotliwe.

Jeżeli metody konwencjonalne nie pomogły nam utracić nadprogramowych kilogramów oraz zapewnić utrzymania korzystnej wagi, wówczas rozwiązaniem mogą być metody chirurgiczne.

Akcja „Uwaga Nadwaga”

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Podług najnowszych badań, chirurgiczne leczenie otyłości (tak zwana chirurgia metaboliczna bądź chirurgia bariatryczna) w porównaniu z niechirurgicznymi metodami przynosi najlepsze rezultaty w osiągnięciu długookresowej utraty masy ciała. Warto pamiętać, że chirurgia bariatryczna niesie ze sobą ryzyko, z tej przyczyny też decyzja o takowym leczeniu nie może być podjęta nierozważnie. Co więcej należy pamiętać, iż zabieg chirurgiczny (Dr Janicki – neurochirurg poznań) nie jest panaceum samym w sobie. Sukces zależy od samodyscypliny a także zaangażowania pacjenta chcącego zmienić swoje nawyki żywieniowe jak także styl życia. Sprawdź także artykuł o balonie żołądkowym

Od wielu już lat regulowana opaska żołądkowa jest jedną z popularniejszych metod chirurgicznego leczenia otyłości . Zabieg ten należy do stosunkowo nieskomplikowanych i odwracalnych. Regulowana opaska żołądkowa zostaje założona w górnej części żołądka. W efekcie tego zabiegu zostaje uformowany nowy, niewielki zbiornik żołądka, który ograniczy ilość spożywanego pokarmu, co przełoży się na utratę kilogramów.