Jakiego typu błędy popełniane są przy wypełnianiu deklaracji podatkowej? O czym musimy wiedzieć?

Podczas wypełniania pitu dosyć łatwo popełnić błędy, niekiedy są jednakże tak proste, iż szkoda tracić na nie czasu. No bo jak robimy błąd, to automatycznie będzie trzeba poprawić pit, a właściwie taki czas bardziej korzystnie przeznaczyć na coś bardziej ciekawego, choćby na hobby


Błędy mogą wystąpić już w czasie wyboru odpowiedniego formularza. Może ciężko w to uwierzyć, lecz tak właśnie jest i z tego powodu wypełniamy formularz na darmo. Miejmy na uwadze, żeby już od samego początku upewnić się, że wybraliśmy właściwy dokument. Jak już jednakowoż go wybierzemy to spotkają nas inne kłopoty, wśród dosyć powszechnych, lecz i dosyć prostych do ominięcia, jest wpisanie niepoprawnego adresu.


ubezpieczenia
Wprowadził: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu podatników do pitu wpisuje swój adres zameldowania, a w zgodzie z przepisami jest, jak wskażemy adres zamieszkania. Od czasu zmiany przepisów podatkowych w obszarze identyfikacji podatników, część osób z przyzwyczajenia wykorzystuje numer NIP, natomiast dla osób fizycznych, jakie nie mają firmy najbardziej istotnym numerem jest PESEL. Warto o tym pamiętać przy wypełnianiu pit 2017, ponieważ często organy podatkowe wzywają, żeby to poprawić. Dla szukających: portal.


Warto także pamiętać, żeby zeznanie zostało przedłożone do właściwego organu podatkowego. Tego typu miejscem jest urząd właściwy ze względu na miejsce zamieszkania podatnika. Dość powszechnym złym działaniem jest wystawianie informacji pit-11 z niewłaściwym urzędem skarbowym, który to błąd jest w dalszej kolejności powtarzany przez podatnika. Tu więcej: .. Najlepszym sposobem, żeby ustrzec się błędów jest skorzystanie z tego typu udogodnień jak program pit. Dzięki niemu wypełnimy deklarację podatkową bezbłędnie.
18/06/21, 21:37:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.