Jakiego specyfiku nie powinno braknąć w domowej apteczce ? Czym odróżnia się ona w poszczególnych domach?

przez | 12 maja 2022
Wspomniana apteczka w każdym mieszkaniu będzie wyglądać odmienne. Niby istnieją pewne rzeczy zasadnicze, które powinna ona zawierać, ale takiej apteczki skład końcowy będzie zależeć również od dolegliwości i schorzeń mieszkających tutaj ludzi.

Visiofocus 06400

Autor: David Schiersner
Źródło: http://www.flickr.com
Co na pewno musi się w niej odnaleźć ?
Konieczne będą różnorakiego rodzaju plastry i bandaże a do tego specyfik służący do odkażania ran. Na pewno w naszej apteczce musi się znajdować przyrząd do mierzenia temperatury ciała. Dziś na rynku mamy już termometry bardzo szybkie oraz komfortowe, jak na przykład Visiofocus 06400 (polecamy ). Taki termometr bezdotykowy, więc zmierzy ciepłotę ciała bez kontaktu ze skórą. Kolejną rzeczą będzie jakiś środek na ból. Może być ich nawet kilka każdy z innymi składnikami, w zależności od tego, które z nich tolerują domownicy. Nie wolno również zapomnieć o podstawowych środkach na przeziębienie (polecamy również ). Jedni preferują łykać aspirynę inni z kolei przyjmować leki w torebkach do rozpuszczenia w ciepłej wodzie.

Następną rzeczą są różnego rodzaju witaminy oraz dodatki do diety. Tu również wiele zależy od stanu zdrowia naszej rodziny. Jednak z pewnością nie może zabraknąć witaminy C oraz magnezu z witaminą B6 jak na przykład Promag B6 Optimal (polecamy ). czasem przydaje się także pełen zestaw witamin dostępny pod postacią tabletek, a zdarza się, że stosujemy również wapno. Jest tego sporo i zależy tak naprawdę jedynie od potrzeb organizmu na wspomniane bonusowe dodatki. Autor – hibiskus

Nie można zapominać również o lekach a także suplementach, jakie możemy zastosować w pewnych schorzeniach jak Detramax na hemoroidy (więcej na ) czy środek przeciw zgadze. Do tego dochodzą również leki przyjmowane poprzez domowników stale (polecamy też ). Jak widać, domowa apteczka potrafi być całkiem dużych rozmiarów.