Jakiego rodzaju właściwości mają kosmetyki dermatologiczne oraz czym mogłyby się różnić od tych tradycyjnych?

przez | 5 stycznia 2022
Czy wiesz, że aby zachować zdrowie można wykorzystać w tym celu także specjalistyczne kosmetyki? To preparaty z pogranicza kosmetologii i dermatologii, więc czasami nazywa się te preparaty dermokosmetykami albo kosmetykami dermatologicznymi.
Podobnie jak lekarstwa są one produkowane w sterylnych warunkach przez specjalistów z zakresu chemii, dermatologii oraz dziedziny związanej z kosmetykami.

plastyka twarzy

Autor: Kendra Goering
Źródło: http://www.flickr.com
Od typowych kosmetyków takie dermokosmetyki odróżniają się przede wszystkim składem. Nie zawierają one takich substancji jak barwniki czy środki zapachowe. Mają natomiast właściwości hipoalergiczne, zatem nie wywołują tak zwanych reakcji alergicznych. Zawierają również więcej składników bioaktywnych niż zwykłe kosmetyki. Ogólnie przedmiot biorąc, tradycyjne kosmetyki mają właściwości ochronne, z kolei dermokosmetyki mają też potwierdzone w czasie wielu badań właściwości lecznicze. Na ogół tyczą się one różnych chorób skóry, np. jej atopowego zakażenia. Tego typu dermokosmetyki nie zawierają również żadnych konserwantów.
Są natomiast przygotowane na wodzie termalnej, która jest bogatym źródłem tego typu substancji mineralnych jak żelazo czy też cynk. Warto także powiedzieć, że w zależności od danego preparatu tego typu dermokosmetyki zawierają duże ilości witaminy A, B i C oraz elementów pochodzenia roślinnego (soja, jeżówka czy też miłorząb japoński). Należy też wspomnieć, że kosmetyki dermatologiczne wykazują właściwości kojące i odżywiające.

Sprawia to, że są wprost idealne dla osób, które posiadają wrażliwą skórę.

Jeżeli przeczytane przez Ciebie tutaj materiały okazały się zbyt skąpe, to ta wskazówka z www na pewno okaże się warta Twojej uwagi.

Ze względu na wspomniane właściwości terapeutyczne, tego typu kosmetyki można nabyć w aptece.