Jakiego rodzaju suplementy dla sportowców wybrać?

przez | 18 maja 2022
Suplementy diety dla sportowców zawierają substraty mobilizujące ciało do szybszego spalania tkanki tłuszczowej oraz budowania mięśniowej tkanki.
Odżywki dla sportsmenów nie oddziałują na hormonalną gospodarkę i w rekomendowanych wielkościach nie są szkodliwe dla zdrowia.

Kreatyna jest aminokwasem, który występuje w organizmie. Przyjmowana w postaci suplementu diety zwiększa energię oraz wytrzymałość, pobudza ciało do wzmożonej pracy. Dzięki niej prędzej powiększają się muskuły. Rzecz jasna, bez ćwiczeń mało pomoże. Warto brać ją po ćwiczeniach na siłowni.

Czy zdziwił Cię prezentowany tekst? Żeby zgłębić zagadnienie wejdź tutaj oraz poznaj więcej szczegółów – zapewne będą dla Ciebie zadziwiająco interesujące.

Warto pamiętać, ażeby w czasie suplementacji kreatyną wypijać zwiększone ilości płynów, jako że substancja ta może powodować szybsze odwadnianie. To typowa odżywka na masę – nie zmniejszy ona masy ciała, ale wspomoże kształtowanie mięśni. Nadużywanie tego rodzaju odżywek może wywołać tycie, bóle żołądka i skurcze mięśni. Nie powinny być stosowane przez osoby cierpiące na choroby nerek oraz osoby poniżej osiemnastego roku życia. suplementy dla sportowców mogą też mieścić białko lub glutaminę. Działanie ich polega głównie na tym, iż dostarczają układowi budulca do rozbudowywania mięśniowej masy w czasie ćwiczeń.

dziecko

Autor: Shaun Fisher
Źródło: http://www.flickr.com
Przy intensywnych ćwiczeniach większość z nas sięga po napoje w trakcie treningu, szczególnie po niegazowaną wodę mineralną, nie czytając jej składu. Większa część wód obejmuje duże ilości magnezu i wapnia, a nie są to główne elektrolity tracone wraz z potem.

Wody mineralne powinny dostarczyć większych ilości sodu, gdyż to właśnie rezerwy chlorku sodu zmniejszają się najbardziej w czasie treningów. Powinieneś znaleźć sprawdzony sklep z odżywkami.