Jaki sprzęt jest niezbędny aby grać w tenisa?

Tenis nie jest aktualnie sportem zarezerwowanym tylko dla elit. Stąd coraz większa liczba osób, które decydują się rozpocząć zabawę z tym sportem. Jakiego rodzaju sprzętu potrzebuje każdy kto zamierza poznawać tajniki tego sportu?
Każdy, kto zamierza zacząć grać w tenisa potrzebuje przede wszystkim właściwych rakiety, piłeczek i butów. Dzisiaj ceny tych elementów wyposażenia tenisisty nie są już bardo drogie, na przyjemnościową grę w tenisa może sobie więc pozwolić naprawdę dużo osób. Na jaką rakietę postawić? Do lamusa przeszły czasy, kiedy do gry w tenisa używano rakiet z drewna. Zapomniano już również o rakietach zrobionych z metalu. Współczesne rakiety do tenisa produkowane są z niezwykle lekkiego tytanu bądź grafitu.
poznaj ofertę sklepu Novasport
Wprowadził: Christopher Johnson
Źródło: http://www.flickr.com


Osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z tym rodzajem aktywności fizycznej powinny zakupić rakiety , które mają grube ramy. Sklep tenisowy to świetne miejsce do zakupu rakiety do tenisa, można w nim liczyć na doradztwo przy wyborze idealnej dla nas rakiety. Osoby dopiero uczące się grać w tenisa nie muszą także zwracać uwagi na naciągi tenisowe. Odpowiednio zapatrzony sklep tenisowy bez wapienia jednak będzie miał wyjątkowo duży wybór naciągów. W zdecydowanej większości sklepy mają w swojej ofercie teraz naciągi tenisowe wykonane z tworzyw sztucznych, dostępne są również te z materiałów , które mają pochodzenie naturalne. Jednak na ogół klienci kupują pierwszy rodzaj naciągów, ponieważ są one po prostu tańsze.


Zobacz również

Tenis - aktywność dla ciekawych osób. Jak i czym ćwiczyć? Co powinno się zrobić najpierw?

tenis
Wprowadził: Matt Cloutier
Źródło: http://www.flickr.com
Także raczkujący, jak i mocniej doświadczony zawodnik sportowy, zdaje sobie doskonale sprawę z racji, jak ważną sprawą jest dobór dostosowanego do potrzeb sprzętu. Znakomity dobór rakiety do tenisa, może zaważyć o losach naszej partii. Z zasady bardziej przykładamy uwagę do wyboru trenera, osób trenujących z nami czy odzienia. Co ważne decyzji o wyborze rakiety musimy poświęcić jak najwięcej czasu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.