Jaki sprzęt jest niezbędny aby grać w tenisa?

Tenis nie jest aktualnie sportem zarezerwowanym tylko dla elit. Stąd coraz większa liczba osób, które decydują się rozpocząć zabawę z tym sportem. Jakiego rodzaju sprzętu potrzebuje każdy kto zamierza poznawać tajniki tego sportu?
Każdy, kto zamierza zacząć grać w tenisa potrzebuje przede wszystkim właściwych rakiety, piłeczek i butów. Dzisiaj ceny tych elementów wyposażenia tenisisty nie są już bardo drogie, na przyjemnościową grę w tenisa może sobie więc pozwolić naprawdę dużo osób. Na jaką rakietę postawić? Do lamusa przeszły czasy, kiedy do gry w tenisa używano rakiet z drewna. Zapomniano już również o rakietach zrobionych z metalu. Współczesne rakiety do tenisa produkowane są z niezwykle lekkiego tytanu bądź grafitu.
poznaj ofertę sklepu Novasport
Wprowadził: Christopher Johnson
Źródło: http://www.flickr.com


Osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z tym rodzajem aktywności fizycznej powinny zakupić rakiety , które mają grube ramy. Sklep tenisowy to świetne miejsce do zakupu rakiety do tenisa, można w nim liczyć na doradztwo przy wyborze idealnej dla nas rakiety. Osoby dopiero uczące się grać w tenisa nie muszą także zwracać uwagi na naciągi tenisowe. Odpowiednio zapatrzony sklep tenisowy bez wapienia jednak będzie miał wyjątkowo duży wybór naciągów. W zdecydowanej większości sklepy mają w swojej ofercie teraz naciągi tenisowe wykonane z tworzyw sztucznych, dostępne są również te z materiałów , które mają pochodzenie naturalne. Jednak na ogół klienci kupują pierwszy rodzaj naciągów, ponieważ są one po prostu tańsze.


Zobacz również

Tenis - aktywność dla ciekawych osób. Jak i czym ćwiczyć? Co trzeba wykonać na początku?

tenis
Wprowadził: Matt Cloutier
Źródło: http://www.flickr.com
Zarówno nowy, jak i mocniej doświadczony gracz sportowy, zdaje sobie dobrze sprawę z racji, jak ważną rzeczą jest zakup dostosowanego do potrzeb sprzętu. Dobry dobór rakiety do tenisa, może zaważyć o przebiegu naszej partii. Przeważnie bardziej przykładamy uwagę do wyboru instruktora, osób trenujących z nami czy stroju. Co ważne decyzji o doborze rakiety musimy poświęcić jak najwięcej czasu.


Czego jeszcze będzie potrzebować osoba zaczynająca przygodę z grą w tenisa? Na pewno niezbędne będą piłeczki. Do wyboru jest naprawdę wiele piłeczek tenisowych , które mają biały lub żółty kolor. Ich cena jest naprawdę różna i w dużej mierze uzależniona jest od renomy producenta - dowiedz się, co to jest naciąg tenisowy . Za najtańszą zapłacić należy mniej więcej trzy złote, ale są i takie, , których koszt to przeszło dwadzieścia złotych. Nie ma możliwości kupienia jednej piłeczki, najmniejsza ilość, jaką oferują sklepy to trzy sztuki. Na piłeczkach nie należy jednak oszczędzać. Wybierając tę kosztującą więcej, na pewno skorzysta się z niej o wiele więcej razy niż z tej najtańszej. W sumie więc okaże się, że nie jest ona taka droga. Dla dzieci stworzone są specjalne piłki , które wykonano z gąbki. Są one wyjątkowo lekkie i naprawdę wygodne dla dzieci, które właśnie poznają sekrety gry w tenisa.
16/01/19, 14:24:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.