Jakiego rodzaju są swojskie metody na czyszczenie twarzy?

przez | 9 lipca 2021
Dowolna pani chce posiadać piękną buzię, aby nie było na niej żadnych pryszczy lub trądziku. Żeby tak było, trzeba włożyć w pielęgnację swojej twarzy trochę wysiłku.

Co najbardziej istotne są na to domowe sposoby.
Oczyszczanie twarzy w taki sposób jest najlepszą alternatywą dla kosmetyków z drogerii. Mleczko kosmetyczne domowej produkcji czy tonik z ziołowego naparu efektywnie oczyszczą skórę oraz przygotują ją do dalszych kuracji dermatologicznych. Skóra normalna posiada małe pory oraz jest gładka, z tego też powodu nie potrzebuje specjalistycznej pielęgnacji. Zabieg oczyszczania należy zacząć od demakijażu mleczkiem domowej roboty.

Zaintrygował Cię nasz tekst? Jeśli tak, to śmiało zobacz, co się znajduje w ofercie art beauty, która odnosi się do tej samej kwestii.

Skóra sucha z kolei cechuje się mniej intensywną pracą gruczołów łojowych, z tego powodu traci wilgotność oraz tłuszcz, a co powoduje, że staje się wysuszona. Z tego też powodu oczyszczanie (w serwisie) cery suchej należałoby zacząć od demakijażu mleczkiem nawilżającym, np. z owoców awokado i mleka.

oczyszczanie twarzy
Cera tłusta o większych porach sprzyjających pojawianiu się wyprysków, bardzo połyskuje ze względu na nadmierne wytwarzanie łoju. Z tego też powodu do wyczyszczenia takiego typu cery, nie zaleca się używania mleczka kosmetycznego, ponieważ posiada ono wiele elementów nawilżających. Z tego też powodu kobietom z cerą trądzikową poleca się żel do czyszczenia twarzy domowej produkcji z płatków owsianych, jaki skutecznie oczyści cerę nie pozostawiając tłustej powłoki. Wystarczyłoby wtedy płatki owsiane zalać wrzącą wodą oraz zaczekać aż ostygną oraz nabiorą konsystencję kaszki.

Powstałą masę należy nałożyć na buzię, a następnie spłukać ją wodą mineralną. Kolejnym krokiem oczyszczania twarzy przy skórze tłustej może być tonizacja środkiem, jaki wysuszy skórę, delikatnie ją złuszczy i przyspieszy gojenie ranek po pryszczach.