Jakie są przejawy boreliozy, schorzenie z Lyme

W tych terenach Europy, gdzie występują kleszcze, nie sposób jest się uchronić przed ich ukąszeniem. Do wystąpienia oznak schorzenia w większej części przypadków dochodzi po kilku godzinach. W wypadku, gdy kleszcz jest niezwłocznie wyciągnięty, infekcja bakterią Borrelia burgdorferi jest bardzo mało możliwe.
objawy boreliozy
Wprowadził: Tony Trinks
Źródło: http://www.flickr.com
Ochronne zastosowanie antybiotyków, od razu po ugryzieniu przez kleszcza, nie jest polecane. Jednakże gdy pojawi się symptom chorobowy pod postacią rumienia wędrującego, powinno być włączone leczenie antybiotykiem. Kuracja ta stopuje dalsze mnożenie się zarazków i zapobiega tym samym schorzeniu z Lyme. Choroba z Lyme jest jedną z chorób wywołanych przez bakterię Borrelia burgdorferi (Borelioza). Zakażenie tą bakterią może dotyczyć skóry, ośrodkowego układu nerwowego, serca, oczu i innych organów.

Zobacz również

Eksperci z dyscypliny stomatologii do jakich najlepiej będzie się wybrać

narzędzia dentysty
Wprowadził: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby, jakie mają kłopoty z zębami doskonale posiadają wiedzę, że nie mogą sobie pozwolić na żadne kompromisy i każdorazowo jedynie udać się do takich stomatologów, jacy rzeczywiście zaliczają się do sprawdzonych i jakim będzie możliwość w stu procentach ufać.


Aczkolwiek w schorzeniu z Lyme w większości sytuacji chore są stawy. Może początkowo u chorego, w miejscu ukąszenia przez kleszcza, pojawić się symptom w formie rumienia wędrującego. Choroba z Lyme nieczęsto sprawia zajęcie ośrodkowego ustroju nerwowego. Chorobę z Lyme ma niewielka ilość pacjentów z zapaleniem stawów, aczkolwiek choroba z Lyme jest zwykle zachodzącym stanem zapalnym stawów, wywołanym zakażeniem bakteryjnym u maluchów i młodzieży w Europie. Sporo osób zadaje sobie zapytanie jakie są objawy boreliozy choroba z lyme.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.