Jakiego rodzaju funkcje w naszym ciele pełni witamina B12 i witamina C? Jak niedobory wpływają na nasz organizm?

przez | 10 lipca 2021
W naszym organizmie zachodzi cała masa procesów, jakie mają ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie. Nasz organizm do takiej nieprzerwanej, prawidłowej pracy potrzebuje sporo różnego rodzaju składników oraz witamin. Dlatego też ważne jest, by zwalczać niedobory witamin choćby przez lepszą suplementację.

Jakie zadanie w naszym organizmie ma witamina B12? A jak to wygląda z witaminą C? Które suplementy diety (zobacz koniecznie – dieta zupowa) warto stosować?
Witamina B12 nazywana inaczej witaminą czerwoną, wpłynie bardzo dobrze na stan psychiczny. Z jej pomocą także nasz układ krążenia działa dobrze. Dlaczego tak się dzieje? Jeśli chodzi o układ nerwowy, to witamina B12 uczestniczy w procesach zachodzących w osłonkach mielin nerwowych. Większy brak wspomnianej witaminy jest związany z drętwieniem kończyn. Oprócz tego witamina ta wspomaga koncentrację jak również zapamiętywanie. Za jej sprawą również mniej czujemy zmęczenie. Za mała ilość witaminy B12 wpływa też na nasz nastrój, gdyż bierze ona udział w syntezowaniu się serotoniny.
Gdy mowa o wpływie witaminy B12 na układ krwionośny, to bierze ona udział w tworzeniu się czerwonych krwinek. Oprócz tego, wraz z witaminą B6 i w towarzystwie kwasu foliowego zapobiega powstawaniu blaszek pochodzenia miażdżycowego, a tym samym chroni przed miażdżycą, zawałem, zakrzepicą jak również udarem przejrzyj ofertę na stronie . Suplementy, takie jak Solgar witamina B12, z pewnością mogą pomóc nam właściwy poziom tej witaminy w ciele zachować.

Witamina C natomiast pełni także istotne funkcje w organizmie. Zwana jest inaczej kwasem askorbinowym oraz większość z nas na pewno myśli, że chroni ona jedynie przed przeziębieniem, jednak to nie jest prawdą. Rzeczywiście, branie sporych ilości witaminy C profilaktycznie, jest w stanie nas uchronić od przeziębienia. Natomiast branie witaminy C już w czasie pojawienia się objawów, nie cofnie ich jakoś bardzo. Dlatego, gdy chodzi o przeziębienia, to znacznie lepiej działa ona w sposób profilaktyczny o witaminie SOLGAR C. Solgar witamina C brana regularnie powinna dać dobry skutek. Na jakie rzeczy również wpływa ta witamina?
szkolenie

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Witamina C polepsza przyswajanie żelaza, więc jej niedobór może przyczynić się do powstania niedokrwistości. Oprócz tego pojawić może się zmęczenie, bóle stawów oraz mięśni, pojawianie się siniaków, krwawienie dziąseł albo chociażby brak apetytu. Jednak to nie wszystko, ponieważ witamina (metylokobalamina witamina b12) C zmniejsza zmiany pochodzenia miażdżycowego, ale też jest w stanie bardzo zmniejszyć możliwość wystąpienia udaru mózgowego. Wpływa na dobre funkcjonowanie układu krwionośnego.

Oprócz tego zmniejsza ona ciśnienie krwi, co będzie ważną informacją dla tych, którzy cierpią na nadciśnienie. Najbardziej osoby mające fizyczną pracę, kobiety w ciąży, starsi ludzie, czy też osoby doznające stresu są bardziej narażone na niedobory witaminy C w organizmie. Dlatego warto pomyśleć o suplementach.