Jakie zmiany w kwestii dopłat dotyczą rolników?

Odkąd nasza ojczyzna znalazła się w strukturach Unii Europejskiej, pojawiły się przed nami zarówno wyzwania jak i nieznane możliwości. Z jednej strony bycie w strukturach Unii zobowiązuje nas do zapłaty określonych sum pieniędzy. Opłaty członkowskie są powinnością każdego kraju. Z drugiej strony tymczasem pojawiają się co więcej nowe możliwości, bo Polska może także czerpać dopłaty. Dzięki temu jest możliwy rozwój krajowych firm, budowa lepszych dróg, renowacja zabytków czy również budowa obiektów sportowych.

oszczędności
Wprowadził: r. nial bradshaw
Źródło: http://www.flickr.com
Środki unijne dają możliwość rozwój infrastruktury, ale zarówno mogą być przeznaczone na aktywację zawodową ludzi bez pracy. Dzięki tym środkom Polacy bez pracy nie tylko mogą znaleźć nowe miejsca pracy, lecz co więcej są zachęcani do tworzenia i zakładania nowych miejsc pracy. Jednakże szczególną grupą osób, które potrzebują wsparcia są zarówno rolnicy. W kwestii dotacji dla nich w ostatnim czasie również zaszły pewne zmiany.

polskie pieniądze
Wprowadził: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Otóż okazało się, że Unia nadal będzie wpierała tereny wiejskie i rolników. Ale planuje obecnie większy akcent kłaść na ekologię. Toteż będzie zachęcała do dywersyfikacji upraw czy prowadzenia przez rolników pastwisk. Wspierane mają być ekologiczne możliwości uprawy. Owoce i warzywa mają być zdrowe i pozbawione zbędnej chemii. Drugim krokiem jest solidniejsze wspieranie rolników do 40 roku życia. To owa grupa zawodowa potrzebuje obok osób nie posiadających pracy największego wsparcia. Dzieje się tak skutkiem tego, dlatego że produkcja rolna w naszym kraju coraz bardziej przestaje być opłacalna. Wielu rolników nie chce trudnić się dotkliwą pracą na roli i opuszcza tereny wiejskie. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę bgz.pl/rolnictwo/finansowanie-dzialalnosci/kredyty-inwestycyjne/kredyt-agro-unia.html.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.