Jakie zalety ma elektroniczny obieg faktur w porównaniu z tradycyjnym obiegiem dokumentów.

przez | 10 lipca 2021
Tradycyjny obieg faktur zakupowych w firmie często może rodzić różnego rodzaju problemy. Przede wszystkim będzie wymagać dość sporej pracy ludzi z różnych działów, ale też jest niekiedy powodem sporego zamieszania. Faktury przychodzą do firmy różnymi drogami. Część z nich może być dostarczana razem z zakupami do magazynu czy działu zakupu, część przychodzi do sekretariatu listami, a część księgowość dostaje wprost na maila. Tak duży rozrzut miejsc powoduje, że dokumenty często wędrują bez potrzeby między działami, niekiedy się gubią i generalnie jest z nimi sporo zamieszania.

dokumenty

Autor: Timm Suess
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepiej nawet zorganizowana obsługa faktur w wersji tradycyjnej nie ustrzeże się od takich problemów, a poza tym zabiera sporo cennego czasu pracowników, którzy mogliby zająć się czymś innym zamiast poszukiwać zagubionych dokumentów – czytaj o obsłudze faktur. Dlatego też firmy decydują się coraz częściej na usprawnienie w jakiś sposób procesów wiążących się z rejestracją i przetwarzaniem faktur zakupowych, a z pomocą będą im przychodzić nowoczesne technologie.

Jednym z coraz chętniej wybieranych rozwiązań o takim charakterze jest oprogramowanie do cyfrowej obsługi i archiwizacji dokumentów.

Jeśli interesuje Cię przedstawiany artykuł, to bardzo dobrze, gdyż ten opublikowany poniżej także ma podobne informacje – nie zwlekaj, tylko przeczytaj go.

Wszystkie papierowe faktury, które się pojawią w firmie są w pierwszej kolejności poddane skanowaniu i przetwarzane na postać cyfrową. Odbywa się to na specjalnych skanerach, umożliwiających odczytywanie tekstu z wydrukowanych kartek.

Nie zastanawiaj się- przejdź do serwisu (https://stern-przysiegly-holenderski.pl/tlumaczenie-przysiegle-umowy-o-prace-nowe-zasady-kwarantanny/), żeby uzyskać ciekawe fakty na prezentowany w tekście zagadnienie. Oczekujemy na twą opinię!

Obecnie rozpoznanie faktur jest bardzo zaawansowane, współczesne algorytmy radzą sobie bardzo dobrze z tekstem a skuteczność ich przedstawia się na poziomie nawet do dziewięćdziesięciu procent – wejdź. Tym sposobem znacząco się zmniejsza ilość pracy ludzkiej, przy równoczesnym zapewnieniu odpowiedniej jakości. Brakujące 10 procent nieprzeczytanych dokumentów wykonywane będzie przez pracowników, a później tak przetworzone faktury trafiają dalej.

Zrobić między innymi można integrację z systemem ERP, do którego załadowane zostaną całościowe informacje o zakupach, razem ze skanem faktury. Dzięki temu wszystko od razu będzie widoczne dla odpowiednich działów, i tak naprawdę od momentu zeskanowania będzie można dalej taki dokument procesować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*