Jakie urządzenie dopomaga lekarzom w doborze właściwych implantów?

przez | 11 lutego 2022
Do wielu usług oferowanych w gabinetach dentystycznych, można by zaliczać m.in. wszczepienie specjalistycznych implantów zębowych. Istnieją różne ich rodzaje (tytanowe albo cyrkonowe) a to, które zostaną zastosowane w dużej mierze jest zależne od anatomicznych uwarunkowań czy też indywidualnych potrzeb.
Niezwykle istotnymi czynnikami przy wyborze zastosowanej procedury, są ilość kości, ich ukształtowanie czy odległości pomiędzy zębami, które są w pobliżu luki po utraconym zębie.

Stomatolodzy w każdym przypadku mają także na uwadze to, jaka miałaby zostać wykonana odbudowa i jak dużo czasu przeznacza się na leczenie. Bardzo ważny jest także planowany efekt estetyczny. Na szczęście istnieją różne implanty zębowe, więc jest możliwość dostosowania w najwyższym stopniu adekwatnej techniki. Najbardziej istotne jest tu bezpieczeństwo pacjenta, a można je zagwarantować poprzez umiejętne wybranie oraz wykorzystanie wszczepu. Lekarz gwarantuje wysoką skuteczność leczenia, naturalnie niezależnie od czynników kostnych osoby zainteresowanej.
opinie

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com
Przed wykonaniem zabiegu wszczepienia implantu, doktor musi upewnić się w odniesieniu do lokacji najbardziej istotnych struktur anatomicznych (m.in. nerwu zębodołowego). Mógłby to wykonać przy wykorzystaniu tomografii elektronicznej I-CAT. W taki sposób uzyskuje się trójwymiarowy widok poszczególnych tkanek. Dzięki takiemu urządzeniu, można także dobrać dany rodzaj implantów.

Jeżeli pacjent ma odpowiednie warunki kostne, przeważnie wykorzystuje się typowe implanty tytanowe.

Zerknij na opublikowany tu (https://rehaexpert.pl/) artykuł, a na pewno bardzo Cię zaciekawi, ponieważ odnajdziesz w tamtym miejscu istotne informacje odnoszące się do omawianego zagadnienia.

W tego typu okoliczności zabieg przebiega stosunkowo szybko, a rany goją się bez większych problemów.