Jakie są szkoły jogi oraz w jaki sposób mogłyby one pomagać w życiu?

przez | 25 stycznia 2022
Wiele osób rozumie, że ćwiczenie jogi prowadzi do lepszego zapoznania swojej osoby oraz pozwala na zachowanie dobrej kondycji aż do późnej starości. Warto więc dobrać najlepszą szkołę dla siebie.

napijmy się earl grey

Autor: Eddie
Źródło: http://www.flickr.com
Joga pochodzi z Indii, natomiast samo określenie znaczy lub „związek” lub „łączyć”. W czasie początkowych etapów edukacji, joga była przekazywana drogą ustną od nauczycieli do uczniów, zaś jej podstawy były po raz pierwszy zapisane w II w. p.n.e. Funkcjonuje parę szkół nauczania jogi a w najwyższym stopniu popularną jest Hathajoga. Jest to tego typu szkoła jogi, która jest najbardziej bliska indyjskiej tradycji. Polega ona na treningach oddechowych oraz na ćwiczeniu asan skoordynowanych z oddechem. Asany są przeprowadzane w określonej kolejności od tych najprostszych do tych najbardziej skomplikowanych. Asany te są ćwiczone pod opieką instruktora, natomiast seans kończy się relaksacją na leżąco. Istnieje także szkoła jogi o nazwie Sivananda.

Jeżeli poszukujesz dodatkowych wiadomości na opisywany w tym serwisie problem, to na pewno znajdziesz więcej pod linkiem (https://klinikajurajska.pl/fizjoterapia/kinezyterapia-i-rehabilitacja-ruchowa)!

Jest to także niezwykle tradycyjna szkoła, która posiada taką nazwę od nazwiska znakomitego nauczyciela jogi, który znacznie przyczynił się do jej propagowania w latach 60-tych XX w.

Jeszcze inna szkoła jogi to joga Iyengara. Ta metoda również wzięła nazwę od nazwiska nauczyciela yogi, który zmarł w 2014 roku. Szkoła ta stosuje takie narzędzia jak wyprodukowane z drewna klocki czy liny. Jest to metoda techniczna, czasem stosowana także jako pomoc przy leczeniu astmy albo przy kłopotach z kręgosłupem. Metoda ta koncentruje się w bardziej znaczącym szczeblu na samych pozycjach, niż choćby na medytacji czy też relaksacji. Istnieje także i inna szkoła jogi o nazwie joga Ashtanga. Technika ta była opracowana w latach 40-tych w Indiach.

Polega ona na szeregu pozycji, przy ćwiczeniu których należy dostosowywać ruch i oddech. Technika ta jest bardzo aktywna, zaś adepci takiej szkoły jogi wchodzą na coraz wyższe poziomy. Technika ta niezwykle inspiruje się gimnastyką, przy czym jest osadzona w tradycji.