Jakie są kontuzje kolan i jak można je oceniać i leczyć.

Każdy sportowiec zazwyczaj ma jakiś uraz. Jeśli jest to tylko minimalne nadwyrężenie mięśni, to po kilku dniach samo przestaje boleć, lub potrzebuje kilku małych pomocy, przykładowo chłodne lub ciepłe okłady oraz masaż danego miejsca.
Jednakże są także takie urazy, które wymagają poważniejszych ingerencji, a najpierw muszą być one dobrze skontrolowane pod wszystkimi względami, na przykład w przypadku uraz kolana, któremu trzeba wykonać usg narządu ruchu (pozostałe informacje pod adresem artemed.pl). Dopiero po takim badaniu da się podjąć następne działania dopasowane do typu kontuzji.


kolano
Wprowadził: 2014uknz
Źródło: http://www.flickr.com
Mówi się, iż staw kolanowy to najbardziej narażony na urazy punkt organizmu. Spowodowane jest to tym, że kolano robi niezwykle dużo działań, jest ciągle eksploatowany, pracuje praktycznie non stop. To również największy stawów człowieka, poprzez który można robić ciąg działań - oceń nasz profil artemed.pl. Istnieje całkiem dużo urazów, które mogą dotyczyć jeden z elementów stawu kolanowego.

Zobacz również

W jaki sposób uzyskać pomoc do opieki nad osobą starszą?

osoby starsze
Osoby starsze oraz opiekujący się takimi osobami, często nie nie zdają sobie sprawy, że w ramach takiej opieki niekiedy należą się seniorowi specjalne dodatki, które pomóc w zakupie lekarstw, rehabilitacji czy w codziennym życiu. Jeśli interesuje nas opieka nad osobami starszymi Warszawa na pewno oferuje taką pomoc. Wsparcie osób starszych nie opiera się w w Polce na świadczeniach pieniężnych i mocno zaawansowanej opiece społecznej i socjalnej, ale senior może liczyć na różne formy wsparcia, szczególnie jeśli nie może samodzielnie funkcjonować.


Jak będzie przebiegać leczenie kolana zależy od punktu kontuzji. Do najpowszechniejszych kontuzji kolana wliczyć można w szczególności zwichnięcia, czyli zerwanie więzadła, zerwane całe lub częściowe mięśnia, zapalenie, które spowodowane jest za gwałtowny trening. W kolanie da się uszkodzić łąkotki, poważnie uszkodzić kość i zrobić uraz chrząstki, albo zaognienie torebki stawowej.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.