Jakie są kontuzje kolan i jak można je oceniać i leczyć.

Każdy sportowiec zazwyczaj ma jakiś uraz. Jeśli jest to tylko minimalne nadwyrężenie mięśni, to po kilku dniach samo przestaje boleć, lub potrzebuje kilku małych pomocy, przykładowo chłodne lub ciepłe okłady oraz masaż danego miejsca.
Jednakże są także takie urazy, które wymagają poważniejszych ingerencji, a najpierw muszą być one dobrze skontrolowane pod wszystkimi względami, na przykład w przypadku uraz kolana, któremu trzeba wykonać usg narządu ruchu (pozostałe informacje pod adresem artemed.pl). Dopiero po takim badaniu da się podjąć następne działania dopasowane do typu kontuzji.


kolano
Wprowadził: 2014uknz
Źródło: http://www.flickr.com
Mówi się, iż staw kolanowy to najbardziej narażony na urazy punkt organizmu. Spowodowane jest to tym, że kolano robi niezwykle dużo działań, jest ciągle eksploatowany, pracuje praktycznie non stop. To również największy stawów człowieka, poprzez który można robić ciąg działań - oceń nasz profil artemed.pl. Istnieje całkiem dużo urazów, które mogą dotyczyć jeden z elementów stawu kolanowego.

Zobacz również

Skuteczne metody kurowania chorób skórnych i chorób grzybicznych

Klientki
Wprowadził: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie higiena intymna jest elementem funkcjonowania, jaki towarzyszy nam każdego dnia i przykładamy do niego sporą atencję. Nie da się ukryć, że uczestniczenie w życiu społecznym potrzebuje od nas słusznej dbałości o higienę osobistą i stosowania z środków czystości.


Jak będzie przebiegać leczenie kolana zależy od punktu kontuzji. Do najpowszechniejszych kontuzji kolana wliczyć można w szczególności zwichnięcia, czyli zerwanie więzadła, zerwane całe lub częściowe mięśnia, zapalenie, które spowodowane jest za gwałtowny trening. W kolanie da się uszkodzić łąkotki, poważnie uszkodzić kość i zrobić uraz chrząstki, albo zaognienie torebki stawowej.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.