Jakie są kontuzje kolan i jak można je oceniać i leczyć.

przez | 9 lipca 2021
Każdy sportowiec zazwyczaj ma jakiś uraz. Jeśli jest to tylko minimalne nadwyrężenie mięśni, to po kilku dniach samo przestaje boleć, lub potrzebuje kilku małych pomocy, przykładowo chłodne lub ciepłe okłady oraz masaż danego miejsca.

Jednakże są także takie urazy, które wymagają poważniejszych ingerencji, a najpierw muszą być one dobrze skontrolowane pod wszystkimi względami, na przykład w przypadku uraz kolana, któremu trzeba wykonać usg narządu ruchu ( pozostałe informacje pod adresem artemed.plpozostałe informacje pod adresem Dopiero po takim badaniu da się podjąć następne działania dopasowane do typu kontuzji.
kolano

Autor: 2014uknz
Źródło: http://www.flickr.com
Mówi się, iż staw kolanowy to najbardziej narażony na urazy punkt organizmu. Spowodowane jest to tym, że kolano robi niezwykle dużo działań, jest ciągle eksploatowany, pracuje praktycznie non stop. To również największy stawów człowieka, poprzez który można robić ciąg działań – oceń nasz profil artemed.ploceń nasz profil Istnieje całkiem dużo urazów, które mogą dotyczyć jeden z elementów stawu kolanowego.

Jak będzie przebiegać leczenie kolana zależy od punktu kontuzji. Do najpowszechniejszych kontuzji kolana wliczyć można w szczególności zwichnięcia, czyli zerwanie więzadła, zerwane całe lub częściowe mięśnia, zapalenie, które spowodowane jest za gwałtowny trening. W kolanie da się uszkodzić łąkotki, poważnie uszkodzić kość i zrobić uraz chrząstki, albo zaognienie torebki stawowej.

rentgen

Autor: Peter Stevens
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawą jest postawienie rozpoznania. bez tego nie można podjąć następnych kroków. Małe urazy zwykle wystarczy rozchodzić, albo potrzebują one odpoczynku. Lekarz diagnozujący w ich przypadku zaleca relaks, okłady, przykładowo z lodu i siedzenie z nogami w górze. gdy kolano boli lekarzprzepisze te http://www.artemed.pl oficjalna stronana strona). Niekiedy potrzeba zatrzymać nogę w jednej pozycji, przez gipsowy opatrunek. Każdy uraz w stawie kolanowym może znaczyć jakąś awarię, w szczególności ten, który pojawia się po ćwiczeniach, Nie wo;no się go bagatelizować, gdyż im szybciej znaleziony poważny uraz tym lepiej i mniej boleśnie się go niweluje.