Jakie medykamenty zakupione w aptece można stosować w ciąży?

przez | 9 stycznia 2022
Ciąża to bez wątpliwości wyjątkowy okres w życiu praktycznie każdej kobiety. Zwykle jest to bez wątpliwości piękny czas, kiedy czekamy na nasze ukochane, nienarodzone wciąż dziecko, jednakże z drugiej strony zazwyczaj okres ciąży wiąże się z wszelkiego rodzaju obostrzeniami lub zakazami, których należy przestrzegać jeśli nie chce się zrobić krzywdy swemu nienarodzonemu dziecku.

Każda z nas niewątpliwie wie znakomicie, iż w ciąży nie może spożywać alkoholu, zażywać narkotyków czy palić nikotyny, jednakże co z wszelkiego rodzaju lekami? Czy na przykład Zaax w ciąży jest zupełnie bezpieczny? Teraz bierzemy pod lupę najpopularniejsze z nich.
pacjenci

Autor: Jordi Hernandez
Źródło: http://www.flickr.com
Jak uzupełniać braki witamin?
Jeśli w ciąży brakuje Ci pewnych witamin, oczywiście musisz szybko te braki uzupełniać. Twój ginekolog prowadzący powinien zapisać Ci odpowiednie suplementy po wykonaniu odpowiednich badań, jednak jeżeli chcesz zacząć suplementować witaminy już teraz, a jeszcze nie masz umówionej wizyty, wtedy zdecydowanie dobra dla Ciebie będzie dla przykładu Glukozamina 500 Plus. Medykament ten uzupełnia między innymi niedobory witaminy C oraz wzmacnia kości, co z pewnością jest niezwykle potrzebne w ciąży.
Co robić kiedy boli?
Niestety wszystkie specyfiki zawierające w swoim składzie paracetamol na razie musisz odłożyć na bok.

Musisz udzielić sobie odpowiedzi na pytanie, czy dane, które omawiają przedstawiany temat, są wystarczające. Jeśli nie, to przejrzyj stronę www, która posiada istotne wiadomości.

Jeżeli cierpisz na bóle stawów czy mięśni, możesz je łagodzić doraźnie, stosując na przykład maść Ethericum na bolące miejsca.

Zwykle z bólem musisz zwyczajnie sobie poradzić – doktorzy zazwyczaj niechętnie dają swoim pacjentkom jakiekolwiek leki przeciwbólowe – jednak niewątpliwie warto nieco pocierpieć dla swojego wymarzonego dziecka.