Jakie czynniki będą wpływały na procesy starzenia naszej skóry, jakimi sposobami można odpowiednio o nią dbać.

przez | 4 marca 2022
Nasza skóra, zresztą tak samo jak całe ciało, wraz z upływającym wiekiem zaczyna się starzeć. Na ten proces duży wpływ między innymi mają uwarunkowania genetyczne, dlatego u niektórych osób przebiega to w szybszym tempie, a u innych wolniej.

Lecz nie mniej istotne są najróżniejsze zewnętrzne czynniki, takie jak słoneczne promieniowanie, przebywanie w dużym zanieczyszczeniu czy nawet niewłaściwa pielęgnacja. Wszystko to może wpływać na to, że starzenie się skóry przebiegało będzie dużo szybciej i będzie miało dużo bardziej widoczne rezultaty, niż u innych osób. Mało korzystne warunki i wpływ rozmaitych substancji mogą znacznie zwiększyć tempo tych procesów, z tego też powodu należy mieć świadomość tego, co wpłynąć może na nasz wygląd. I jeżeli tylko będzie taka możliwość, to pozbywać się zagrożeń, a równocześnie pomagać w tym, aby skóra utrzymywana była w odpowiednim stanie.
szklana balustrada

Autor: Vicki Burton
Źródło: http://www.flickr.com

zakład
Bardzo przydatne będą w tym różnego rodzaju pielęgnacyjne kosmetyki, jakich wybór jest aktualnie naprawdę ogromny. Zawierają one w swoim składzie na przykład związki nawilżające, zapewniające odpowiedni poziom jędrności, tak ważne witaminy i związki które wspomagają regenerację. Takie kosmetyki powinno się odpowiednio stosować, dlatego też przed ich zaaplikowanie należy się zorientować, jak nakładać krem pod oczy, a jak pielęgnować skórę na rękach lub pośladkach.

Niezwykle dużą popularność pośród pań w ostatnim czasie zyskał na przykład kwas hialuronowy, stanowi on składnik wielu porządnych kremów, a jego działanie polega na odpowiednim nawilżeniu komórek.