Jakie czynniki będą wpływały na procesy starzenia naszej skóry, jakimi sposobami można odpowiednio o nią dbać.

Nasza skóra, zresztą tak samo jak całe ciało, wraz z upływającym wiekiem zaczyna się starzeć. Na ten proces duży wpływ między innymi mają uwarunkowania genetyczne, dlatego u niektórych osób przebiega to w szybszym tempie, a u innych wolniej.
Lecz nie mniej istotne są najróżniejsze zewnętrzne czynniki, takie jak słoneczne promieniowanie, przebywanie w dużym zanieczyszczeniu czy nawet niewłaściwa pielęgnacja. Wszystko to może wpływać na to, że starzenie się skóry przebiegało będzie dużo szybciej i będzie miało dużo bardziej widoczne rezultaty, niż u innych osób. Mało korzystne warunki i wpływ rozmaitych substancji mogą znacznie zwiększyć tempo tych procesów, z tego też powodu należy mieć świadomość tego, co wpłynąć może na nasz wygląd. I jeżeli tylko będzie taka możliwość, to pozbywać się zagrożeń, a równocześnie pomagać w tym, aby skóra utrzymywana była w odpowiednim stanie.


szklana balustrada
Wprowadził: Vicki Burton
Źródło: http://www.flickr.com


zakład


Bardzo przydatne będą w tym różnego rodzaju pielęgnacyjne kosmetyki, jakich wybór jest aktualnie naprawdę ogromny. Zawierają one w swoim składzie na przykład związki nawilżające, zapewniające odpowiedni poziom jędrności, tak ważne witaminy i związki które wspomagają regenerację. Takie kosmetyki powinno się odpowiednio stosować, dlatego też przed ich zaaplikowanie należy się zorientować, jak nakładać krem pod oczy, a jak pielęgnować skórę na rękach lub pośladkach.


Zobacz również

Polskie kosmetyki naturalne - a więc, Polska nie jeleń oraz też wiele potrafi!

nowości
Wprowadził: Heidi Rewell
Źródło: http://www.flickr.com
W sieci wewnątrz obecnej chwili odnajdziemy pełniutko produktów pochodzenia naturalnego, wewnątrz tego kosmetyków o tej konkretnej tematyce. Wbrew pozorom nie bywają to jedynie wytwory zagraniczne - w rzeczywistości najczęściej zakupujemy produkty z naszej rodzimej Polski, nawet i nie zdając sobie z tej rzeczy sprawy, najbardziej często z powodu przybranej poprzez kosmetyk nazewnictwa.


Niezwykle dużą popularność pośród pań w ostatnim czasie zyskał na przykład kwas hialuronowy, stanowi on składnik wielu porządnych kremów, a jego działanie polega na odpowiednim nawilżeniu komórek.
18/07/11, 17:37:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.