Jaki jest obraz pracodawcy w odbiorze pracownika.

przez | 10 lipca 2021
Czy opłacanie rozwoju pracobiorcy koreluje z jego satysfakcją z aktywności zawodowej?
Pracobiorca zadowolony to pracobiorca właściwie opłacony, ale czy to tylko jeden powód świadczący o zadowoleniu z pracy zarobkowej? Olbrzymia część pracobiorców coraz częściej zauważa, że opcja rozwoju i podwyższania kwalifikacji w pracy jest nierozłączną częścią zadowolenia z aktywności zawodowej.
Pracownicy pragną podnoszenia swoich umiejętności i odczucia, że robią w życiu coś sensownego.
W obecnym świecie spotykamy się z coraz popularniejszym trendem finansowania przez chlebodawców kursów zakładających podniesienie kompetencji i wiedzy pracobiorców.

Pracodawca ponosi pełne koszty organizacji kursów, tym samym zachęcając pracownika do samorozwoju.

Otwórz ten link (http://contra-odszkodowania.pl/uzyskiwanie-odszkodowania-z-oc-sprawcy-wypadku/). Na stronie zobaczysz interesujące wiadomości na ten temat, opisane w artykule.

Wyśmienitym przykładem jest darmowe szkolenia Gdańsk, praktykowane przez pracodawców w Gdańsku już od dawna.

Trend na opłacanie takich projektów rozprzestrzenia się. Najczęściej na takie formy pomocy w rozwoju decydują się niemałe firmy, ale małe firmy też nie pozostają z tył i też dbają komplety darmowych szkoleń dla podwładnych.
towar

Autor: Jean-Etienne Minh-Duy Poirrier
Źródło: http://www.flickr.com

Chlebodawcy proponują pracobiorcom także kursy podnoszące kompetencje, dla przykładu organizują szkolenia z najbardziej użytecznych kompetencji takich jak obsługa jakość obsługi klienta definicja komputera czy z technik efektywnej komunikacji. Zdarzają się też niestandardowe opcje kursów jak na przykład kurs detektyw.

Reasumując, podnoszenie kompetencji pracowników poprzez inwestycję w szkolenia kompetencyjne, nie tylko korzystnie oddziałuje na wizerunek firmy, ale też podnosi satysfakcję z pracy osób zatrudnionych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*