Jak żyć z osobą dotkniętą schorzeniem uzależnienia od alkoholu?

Każdy kto kiedykolwiek zetknął się z problemem alkoholizmu z pewnością wie, że taka sytuacja pod żadnym pozorem, nie jest prosta. Nie jedynie dla samego uzależnionego, a także dla rodziny i przyjaciół. Jednakże specjaliści alarmują, iż nie można się poddawać i wskazują którą ścieżkę obrać, żeby pomóc alkoholikowi i wspólnie zrewitalizować życie rodzinne, doprowadzone do ruiny przez alkohol.

Oczywiście nie będzie to łatwe wyzwanie, ale dzięki szerzonej edukacji na temat tego i innych uzależnień świadomość społeczna w takich kwestiach wzrasta. Psycholodzy podkreślają, że fundamentalną zasadą w obchodzeniu się z osobą uzależnioną od alkoholu
jakie leczenie alkoholizmu jest dobre
Źródło: flickr.com
jest danie mu oparcia i udowodnienie, iż wszyscy liczą na jego powrót do normalności. Nie ma więc co robić ogromnych awantur, szczególnie kiedy główny zainteresowany jest całkowicie otumaniony promilami. Pomimo tego, że mnóstwo gorzkich wyrażeń ciśnie się do ust, a gniew wręcz pulsuje w umyśle, warto się pohamować i przeczekać do następnego dnia. Wtedy najlepszym sposobem niezaprzeczalnie jest długa i pozbawiona wybuchów złości, rozmowa. Kwestią, którą z pewnością musimy w niej uwzględnić jest motywacja do ciągłego spożywania alkoholu i dalszego popadania w uzależnienie. Być może okaże się, iż są to nieustające problemy w pracy, czy pozostałych dziedzinach życia. Kolejnym poziomem we wspieraniu uwikłanego w uzależnienie jest bezapelacyjnie uświadomienie, że leczenie alkoholizmu to konieczny krok do odbudowania życia rodzinnego. Warto też wskazać sprawdzone sposoby i placówki specjalizujące się w niezwykle trudnym wyzwaniu, jakim jest skuteczne leczenie alkoholizmu sprawdź: nasi partnerzy. Dojście do podobnej sytuacji, gdy tak naprawdę jedyną decyzją, jaką musi podjąć alkoholik jest pójście na terapię odwykową na pewno znacznie ułatwi mu wyjście z nałogu.

terapia
Wprowadził: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com
Chwila dokonywania wyboru jest niezaprzeczalnie najtrudniejszym krokiem, ale późniejsze utrzymanie trzeźwości również nie jest łatwe. Nie bez powodu mówi się bowiem, iż alkoholik pozostanie nim do końca życia, gdyż będzie to głód, którego przenigdy nie będzie mógł zaspokoić. Pewne jest, iż mimo niezliczonych trudności, wyjście z uzależnienia od alkoholizmu jest niewątpliwie możliwe. Jednak bez ciągłego wsparcia krewnych i przyjaciół, oceanu samozaparcia i niezłomnej woli, jest to szczególnie trudne.
19/04/11, 07:47:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.