Jak zrzucić niepotrzebne kilogramy? Zwięzły poradnik dla młodych mam z Poznania

przez | 9 lipca 2021
Kobiety marzą o doskonałej figurze już w wieku nastu lat. Gdy natura nie obdarzyła danej reprezentantki płci pięknej wysmukłymi nogami oraz płaskim brzuchem, to oczywiście takiej nastolatce albo czterdziestolatce pozostaje gimnastyka i godzinne albo nawet dwugodzinne ćwiczenia. Przyczyn nadwagi bywa mnóstwo – skłonności genetyczne, nieprawidłowa dieta, aż w końcu… ciąża.

[

zdrowa sylwetka

Źródło: pixabay.com

]

A co poniektóre damy mają naprawdę niemałe problemy z nadmiarem tłuszczu – ciągle ponawiane wysiłki w ogóle nie przynoszą spodziewanych rezultatów.

Jeżeli zainteresowały Cię tematy w tym tekście, to wejdź w podany link oraz czytaj również dodatkowych informacji.

Bodajże najbardziej rewolucyjnym wyjściem z sytuacji jest poddanie się liposukcji. Należy jednakże mieć świadomość, że chirurgiczne usunięcie tłuszczu bywa ostatecznością, a poza tym damy nie wiedzą, że w trakcie zabiegu nie da się za jednym zamachem całkowicie zlikwidować problemu. Pomimo tego że na terenie poznańskiej aglomeracji funkcjonuje co najmniej kilka niepublicznych klinik medycyny estetycznej, to świeżo upieczone matki nie powinny się zanadto śpieszyć – po porodzie organizm kobiecy potrzebuje kilku albo nawet kilkunastu dobrych miesięcy, żeby powrócić do formy i dopiero później nadchodzi czas na podjęcie bardziej rewolucyjnych działań i… wydanie naprawdę wielkich sum pieniędzy. Żeby odchudzanie rzeczywiście było efektywne, najrozsądniej pójść do dietetyka, który zarekomenduje odpowiednią dietę.

dieta, odchudzanie

Autor: scott
Źródło: http://www.flickr.com

W stolicy woj. wielkopolskiego nie brak takich ekspertów, zatem nie ma chwili do stracenia. Można rzecz jasna odchudzać się na własną rękę, ale niekiedy rezultaty takich kuracji są mizerne, zwłaszcza wtedy, kiedy nie można w żaden sposób liczyć na wsparcie domowników.

Ponadto dietetycy mają odpowiednią wiedzę, zatem żadna czterdziestolatka z nadwagą nie musi martwić się o swoje zdrowie – parudniowe głodówki mogą stać się powodem omdleń, a kuracje wyszukane w internecie czasami przynoszą więcej szkód niż korzyści.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Zatem namawiamy Cię – wejdź na kolejną witrynę i dokonaj oceny (https://www.psychologkrakowski.pl/leczenie-depresji.html) naszych prób. W razie jakichkolwiek wątpliwości – pytaj!

Warto także popracować nad przełomową zmianą modelu życia. Odchudzanie zawsze łączy się z wyrzeczeniami – przedwieczorne oglądanie filmów trzeba zastąpić mniej lub bardziej intensywnymi ćwiczeniami. Kompletna zmiana nawyków bywa zresztą bardzo pożądana, głównie ze wskazań zdrowotnych. Specjaliści biją na alarm i jednocześnie przypominają nam, że szczupła kobieta ma o wiele lepsze samopoczucie niż jej otyła przyjaciółka.