Jak zaplanować wesele – krok po kroku

przez | 26 lipca 2021
Planowanie wesela zaczyna się zaraz po zajęciu terminu ślubu, a czasem – terminu na sali weselnej. Jakim sposobem krok po kroku zaplanować ten najważniejszy dzień? Wesele to spora inwestycja, tak finansowa, jak i czasowa. Razem ze ślubem jest to jedno z największych wydarzeń w życiu każdej zakochanej pary. Dobrze jest zatem poświęcić przygotowaniom odpowiednio dużo uwagi, żeby wesele, podobnie jak i ślub, odbyło się bez komplikacji i zgodnie z naszymi przewidywaniami.

Na sali weselnej

Autor: Данила Артемович
Źródło: http://www.flickr.com
Zadbajmy odpowiednio wcześnie o to, aby nasze wesele było wyjątkowe oraz żeby zapadło w pamięć gości na długi czas.

Czy zajmują Cię przedstawiane tematy? Jeżeli tak, to odszukaj więcej (https://kartkownia-zaproszenia.pl/kategoria/pudelka-na-ciasto/) i odnajdź więcej informacji na omawiany temat – zapewne będą niesamowicie wciągające.

Zanim jeszcze zarezerwujemy pierwszą salę, zanim postanowimy kogo zaprosić na swój ślub i wesele, musimy poddać się procesowi wizualizacji wyśnionego przyjęcia weselnego. Dobrze jest za pomocą wyobraźni przenieść się w sam środek przyjęcia weselnego naszych snów, najpierw musimy każdy najdrobniejszy element wymyślić oraz wycyzelować w głowie w najdrobniejszych szczegółach – dopiero później możemy przenieść planowanie do świata rzeczywistego. Istotne jest także, ażeby mądrze korzystać z rad wszelkich osób-doradców, szczególnie tych z rodziny, którzy „wszystko wiedzą najlepiej”. Grunt to dobry a także przedyskutowany z partnerem plan, na jakim oprzemy się urządzając wesele, o ile zatroszczymy się o każdy niuans, rzeczywiście będzie to wesele naszych snów!

Pierwszy krok przy projektowaniu wesela to: zapoznanie ze sobą rodzicieli przyszłych małżonków. Dobrze jest zorganizować pierwsze spotkanie w punkcie komfortowym i przyjaznym: w mieszkaniu panny młodej lub pana młodego. Następnym etapem jest zaplanowanie budżetu na uroczystości weselne, a później – rezerwacja konkretnych terminów. Najlepiej wpisać w przeglądarkę frazę: wesele pod Wrocławiem, względnie hotel okolice Wrocławia.

Po przygotowaniach oficjalnych i po znalezieniu cateringu i obstawy muzycznej przyjęcia weselnego, przychodzi pora na wybór ubiorów dla pana młodego i panny młodej. W tym czasie (a więc blisko 5-6 miesięcy przed przyrzeczeniem) wybieramy również obrączki, a również świadków. Panna młoda ma możliwość zdecydować się już na pierwsze odwiedziny w salonie kosmetycznym (warto zatroszczyć się o swą cerę odpowiednio wcześnie).

Kiedy uznasz, że omawiany w tym serwisie wpis jest warty zainteresowania, kliknij tutaj, a znajdziesz więcej pracownia zaproszeń podobnych materiałów!

W tym okresie warto wybrać też zaproszenia ślubne – najlepiej zdecydować się na nietuzinkowy pomysł, jaki spodoba się gościom i już samą koncepcją nakłoni do przybycia na uroczystości weselne.