Jak wyselekcjonować idealny krem do twarzy?

przez | 16 września 2021
Nim zainwestujesz fortunę w drogi wyrób kosmetyczny, dobrze by było, abyś zorientowała się, który krem do twarzy będzie odpowiedni dla ciebie. Na rynku istnieją setki rozmaitych kremów, każdy z nich polecany jest dla innego typu cery, ma rozmaite własności oraz zaprojektowany jest specjalnie na wymogi konkretnego typu cery.

UV

Autor: FuturePR
Źródło: FuturePR
Jak wybrać ten perfekcyjny krem? Poniektóre z kremów leczą defekty skórne, takie jak przykładowo trądzik. Inne zaś korygują zmarszczki, gwarantują skórze odpowiednią osłonę przed słońcem bądź są stworzone po to, by silnie nawilżać twą skórę. Selekcjonując krem do twarzy, powinnaś znać rodzaj swej cery. Jeśli stanowi to dla ciebie kłopot, udaj się do kosmetolog po radę. Odpowiedni specjalista będzie w stanie sprecyzować rodzaj skóry na bazie wywiadu i oceny wizualnej.
Dosyć trudnym w pielęgnacji typem skóry jest mieszana cera. W lecie powinnaś stosować delikatne kremy nawilżające. Z kolei zimą ten rodzaj skóry bardziej przesusza się i wtenczas możesz aplikować kremy o bogatszej konsystencji.szczegóły w linku kapsuła floatingowa kapsuła floatingowaJeżeli twoja skóra jest delikatna oraz wrażliwa, stosuj hipoalergiczne kremy. Taki produkt powinien być bezzapachowy, zaś w jego skład winna wchodzić mała liczba składników. Przed zakupem koniecznie przetestuj próbkę danego preparatu. Staraj się rzadko zmieniać kosmetyk. Jeżeli skóra akceptuje dany preparat, używaj go jak najdłużej.

W wypadku, gdy na powierzchni cery zauważalne jest zaczerwienienie a także naczynka, stosuj Kremy wzmacniające. Takie kosmetyki mieszczą w składzie surowce, takie jak witamina C a także wyciąg z kasztana, jakie będą obkurczać naczynia krwionośne.