Jak wyglądają zabiegi tak zwanej labioplastyki, z jakiego powodu zaczęły się one cieszyć tak dużym zainteresowaniem wśród pań.

przez | 10 maja 2022
Nowoczesne panie coraz częściej chcą poprawiać swój wygląd i urodę. Faktem jest, że aktualnie będą mieć ku temu znacznie więcej możliwości niż dawniej, a i same zabiegi są obecnie dużo bardziej bezpieczne i powodujące mniej powikłań. Poza tym panie przestały się wstydzić swoich potrzeb, jeżeli coś będzie dostępne, co będzie mogło polepszyć ich jakość życia lub wygląd, to po prostu będą z tego korzystały.

Będzie to między innymi dotyczyć ginekologii plastycznej, zwanej też potocznie labioplastyką. Jest to stosunkowo młoda dziedzina medycyny, ale już szalenie popularna, szczególnie na zachodzie. Będzie – (laserowa korekcja wzroku – informacje) ona polegać na odpowiednim korygowaniu wielkości i kształtu warg sromowych, kiedy zdaniem pacjentki stwarzają one jakieś problemy. Najczęściej wykonuje się ich pomniejszanie, ponieważ za duże powodują bóle, dyskomfort czy problemy z seksem. Ale coraz więcej pań zgłasza się również w celu zmiany ich kształtu, będzie to miało na celu poprawę wyglądu i zwiększenie przyjemności i satysfakcji płynących z seksu.

szczęsliwa kobieta

Autor: IamKhatu
Źródło: http://www.flickr.com

Labioplastyka proponuje aktualnie kilka różnych technik i metod (kliknij i wybierz), jednak bez przerwy pamiętać trzeba o tym, że są to wszystko zabiegi inwazyjne, z tego też powodu wymagać będą pewnego przygotowania i dobrego chirurga. Nowoczesna klinika ginekologiczna Katowice (zobacz: najlepsze kliniki ginekologiczne w Katowicach), zajmująca się labioplastyką powinna należycie przygotować kobiety, tak żeby wszystko przeprowadzone zostało bez powikłań i problemów.

Na początku należy przeprowadzić niezbędne badania, a także zrobiony dokładny wywiad zdrowotny. Przez to będzie można określić na ile pacjentka jest zdrowa i podjąć decyzję, czy zabieg będzie w ogóle możliwy. Jeżeli decyzja będzie pozytywna, to można będzie umówić termin, dopasowany do cyklu miesiączkowego, a także wydaje odpowiednie dyspozycje na temat przygotowań. Bardzo ważny jest także okres po przeprowadzeniu zabiegu, tu trzeba postępować analogicznie, jak przy innych zabiegach chirurgicznych. Wskazany będzie odpowiednio długi wypoczynek i powstrzymywanie się od ciężkiej pracy aż do zupełnego zagojenia.