Jak wygląda postępowanie windykacyjne? Co zrobić, kiedy zadzwoni do nas windykator? Jak się zachowywać?

Każdy, kto ma pewne niezapłacone rachunki, niewyrównany debet na koncie bankowym lub inne zaległości finansowe może oczekiwać, iż w określonym momencie dostanie telefon od firmy windykacyjnej. Rozmowa z windykatorem często nie jest zbyt miła i bardzo często budzi strach i agresywne nastawienie. Niestety dość często ludzie zatrudnieni w firmach windykacyjnych odznaczają się arogancją, co nie pomaga w rozwiązaniu problemu.

Dług
Wprowadził: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli dostaniemy telefon od windykatora przede wszystkim powinniśmy zachować spokój i wymagać od dzwoniącego, żeby ten jasno oraz precyzyjnie wyjaśnił sprawę zadłużenia. Dłużnik ma pełne prawo wiedzieć konkretnie o jaką kwotę chodzi oraz z czego się ona wzięła. Firma windykacyjna musi również wysłać listownie pismo które wzywa nas do spłaty kwoty zadłużenia z objaśnieniem podstawy roszczenia. Jeśli nie ma wątpliwości co do podstawy roszczenia, trzeba spokojnie umówić się z dzwoniącym na termin spłaty. Windykator najczęściej nalega na jak najszybszą i jednorazową spłatę zadłużenia, jednakowoż w przypadku ciężkiej sytuacji finansowej dłużnika, ma on prawo prosić o rozłożenie spłaty na kilka rat.

Zobacz również

Użyteczne rady powiązane z wyborem najnowszej pożyczki

pożyczka
Wprowadził: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie warto zatroszczyć się o swoją dobrą kondycję finansową i zastanowić się nad sprawieniem sobie niektórych przyjemności, na które w zwykłych warunkach nie byłoby stać danego klienta. Może to być chociażby samochód lub też atrakcyjna wycieczka do innych krajów. Skąd jednak otrzymać pieniądze na realizację własnego marzenia czy także rozkręcenie swojej firmy? Cudną opcją może być tutaj na przykład coś takiego jak rewolucyjna pożyczka na dowód zaplo.


Ażeby uniknąć problemów z firmą windykacyjną powinno się ustalić faktycznie realny termin spłaty zadłużenia, z jakiego dłużnik może się wywiązać. Obiecywanie nierealnych terminów może spowodować początkowo ostrzejsze i bardziej wrogie działania windykatora, a w przypadku dalszej zwłoki w płatności nawet skierowanie takiej sprawy na drogę sądową i potem komorniczą. Rzeczowe przedstawienie windykatorowi naszych możliwości uregulowania długu umożliwi na ustalenie warunków spłaty oraz bezproblemowe zakończenie sprawy w firmie windykacyjnej - Moja Windykacja.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.