Jak wybrać znakomite zaproszenia na ślub bądź na komunię pociechy?

przez | 10 lipca 2021
Uroczystości rodzinne to niebywale ważne wydarzenie, dlatego przygotowujemy się do nich już na parę tyg. bądź nawet kilka miesięcy wcześniej. Gdy zbliża się ślub bądź komunia naszego dziecka, szczególnym elementem przygotowań są zaproszenia. W jaki sposób wybrać idealne zawiadomienia o nadchodzącej imprezie, gdy na rynku mamy ich wyjątkowo bogaty wybór, toteż decyzja nie należy do najprostszych?

Czarne zaproszenia

Autor: Graphic design 4ustudio
Źródło: http://www.flickr.com

W pierwszej kolejności dostosujmy zaproszenia na wesele od oraz komunijne do formy uroczystości. O ile Komunia najczęściej odbywa się w domu czy w restauracji i za każdym razem jest to eleganckie przyjęcie, o tyle ślub (namioty wynajem) może przybrać charakter balu bądź zupełnie przeciwnie – luźnej imprezy w ogrodzie, co jest coraz popularniejszym rozwiązaniem wybieranym przez narzeczonych. Wówczas sprawdzą się zaproszenia zrobione na ekologicznym papierze, przewiązane lnianym sznurkiem. Bez względu na charakter zaproszenia zawsze dobrze jest zapakować je do koperty, by było w znakomitym stanie, gdy będziemy wręczać je gościom. Po drugie zaproszenie powinno być ładnie zaprojektowane.

Jeżeli fascynuje Cię przedstawiany artykuł, odszukaj witrynę, która przedstawia analogiczne wątki, również będą na pewno interesujące.

Znaczenie ma nie tylko grafika, lecz również bezbłędność tekstu na nim umieszczonego. Warto jest parę razy przeczytać formułę, gdyż może się okazać, że za pierwszym razem nie zauważyliśmy literówki. Możliwe, że nie rzuca się w oczy, lecz niejeden gość z pewnością by zwrócił na nią uwagę i nie zrobiłaby ona na nim dobrego wrażenia. Zaproszenie musi być dopieszczone pod każdym względem, więc wybierajmy sprawdzone drukarnie. Poza tym liczy się praktyczność zawartych na nim informacji. Poza poinformowaniem o miejscu uroczystości warto jest jeszcze dołączyć mapkę z dokładnym wskazaniem miejsca imprezy, aby goście nie mieli kłopotu z dojazdem. Zamawiając zaproszenia z kolei trzeba uzgodnić dokładną cenę i termin, na jaki mają być przygotowane, w szczególności gdy do zdarzenia coraz bliżej, a my musimy jeszcze roznieść albo porozsyłać zawiadomienia o nim. Z tej przyczyny nie zostawiajmy wszystkiego na ostatni moment, ponieważ w bałaganie oraz natłoku obowiązków możemy zapomnieć o pozostałych równie ważnych sprawach.Jeżeli weźmiesz pod uwagę nadmienione elementy, z pewnością prościej ci będzie podjąć decyzję wybierając zaproszenia komunijne oraz ślubne (ładne zaproszenia komunijne tutaj). Najistotniejsze jest, aby podobały się zainteresowanym osobom, a bez wątpienia zachwycą również zaproszonych gości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*