Jak wybrać szczotkę do rozczesywania włosów

przez | 5 stycznia 2022
To którą szczotkę do włosów wybierzemy jest zależne przede wszystkim od typu i stanu włosów, lecz również od wyników, jakie pragniemy zdobyć.
Rozczesywanie włosów wyklucza z ich nawierzchni zanieczyszczenia, również resztki produktów do stylizacji.

Poza tym procedura ta ożywia krążenie w zakresie skóry głowy. Masaż i masaż kobido cena wrocław skóry głowy to idealny sposób na wzmocnienie wypadających włosów. Dzięki temu rosną one silniejsze i w wyższym stopniu błyszczące. Powinno się jednak czesać je w stosowny sposób. Za częste wykonywanie owego zabiegu może spowodować uszkodzenia budowy włosa. Powinno się mieć na uwadze, by wystrzegać się szczotkowania włosów wówczas, gdy są one mokre. Wilgotny włos jest bowiem w dużej mierze bardziej narażony na defekty mechaniczne. Szczotki do włosów z naturalnego włosia to najlepsze wyjście dla ludzi, którym zależy na przydaniu włosom objętości. Szczotki z naturalnego włosia umożliwią rozczesanie włosów bez przesadnego targania. Prawdziwe włosie szczotki nie spowoduje podrażnień, ani zadrapań na jej przestrzeni.
fotografijka - skóra

Autor: Lindz Graham
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku włosów długich i prostych winno się wybierać spore, okrągłe szczotki, które umożliwią uniesienie włosów u nasady i przysporzą im objętości. Są one idealne do formowania fryzury. Za pomocą takiej szczotki jest możliwość również prostować włosy kręcone. Jeżeli zależy nam na przyspieszeniu procesu wysychania włosów, wybierajmy szczotki stworzone z ceramiki.

Ich atutem jest to, że nie wywołują elektryzowania się włosów. W tym wypadku ważne jest, aby przed suszeniem poczeekać kilkanaście minut, aż większa część wody odparuje z nawierzchni włosów.