Jak wybrać odpowiednie dekoracje kościoła?

przez | 10 lipca 2021
Kościół to kluczowe miejsce podczas ślubnych. To właśnie tutaj, w Domu Bożym, młoda para przyrzeka być sobie wierną oraz żyć w miłości po kres swojego życia. Dlatego warto jest zadbać o odpowiednią oprawę i wybrać naprawdę efektowne dekoracje kościoła, by nadać wszystkiemu nadzwyczajnego klimatu. W jaki sposób w związku z powyższym dobrać najlepsze ozdoby?

dekoracje kościoła

Autor: Ronald Preuß
Źródło: http://www.flickr.com
Nadrzędnym zadaniem jest dopasowanie dekoracji do charakteru świątyni. Inaczej przystroimy mały, urokliwy kościołek, inaczej z kolei majestatyczny budynek, który oczarowuje samym ogromem przestrzeni. Dawne kościoły domagają się bardziej standardowych dekoracji, a w zbudowanych we współczesnym stylu świątyniach można sobie pozwolić na więcej rozwiązań i zdecydowanie bardziej odważne formy – .

Nie zapominajmy, by dopasować się do kolorystyki uzgodnionej w przewodnim motywie wesela. Szczególną uwagę musimy zwrócić na nawę główną, gdyż tą drogą idą młodzi, by powiedzieć sobie słowa przysięgi. Dobrze też ozdobić krzesła, na jakich siedzą narzeczeni oraz ławki dla gości. Sprawdzą się małe bukieciki, kokardy oraz lampiony, których blask rewelacyjnie oświetli wnętrze. Jeżeli tego samego dnia bierze ślub wiele par, najlepiej jest razem omówić dekoracje, co zdecydowanie pomniejszy koszty. Inaczej zmarnujemy sporo czasu, ponieważ pomiędzy ślubami może nie być zbyt dużej przerwy, zaś zdjęcie dekoracji i umocowanie nowych będzie pracochłonne.

Neutralna kolorystyka powinna zadowolić każdą młodą parę. Tak samo jak umiar, który jest zawsze w modzie. Nigdy nie można przesadzać, tak samo jest w przypadku dekoracji, których nadmiar mógłby przesłonić nawet samą młodą parę, a to ona przecież ma być w centrum uwagi.

Jeśli poszukujesz fascynujących informacji na opisywany temat, poczytaj tutaj nas, a na pewno odnajdziesz interesujące fakty.

Warto też zastanowić się nad sypaniem płatków przez małe dzieci. Jest to niezrównanie urokliwy pomysł i pozwala wciągnąć w przygotowania też tych najmłodszych uczestników wesela.

Jeżeli nie mamy głowy do dekoracji i raczej nigdy nie przepadaliśmy za aranżacją wnętrz, warto jest powierzyć to zadanie doświadczonym kwiaciarniom, które wiedzą, jak ustroić kościół, by zaznaczyć szczególny charakter ceremonii. Zaś młoda para, korzystając z usług fachowców, może poświęcić oszczędzony czas na osobiste przygotowania i odetchnąć przed tą jedną z najważniejszych chwil w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*