Jak troszczyć się o paznokcie? Sposoby pielęgnacji rozdwojonych paznokci

przez | 5 stycznia 2022
Nasze paznokcie codziennie są narażone na urazy. Cienka płytka paznokcia niemalże przez cały dzień styka się z kosmetykami, detergentami oraz twardymi przedmiotami, jakie uszkadzają jej powierzchnię.
Gdy dodamy do tego nieumiejętny lub zbyt rzadki manicure i naturalne skłonności do łamania się paznokci, to problem może być faktycznie poważny.

salony kosmetyczne

Autor: Prezentokracja.pl
Źródło: Prezentokracja.pl
mavala baza

Autor: Vitana
Łamliwe paznokcie bywają rozdwojone na końcach, nierówne, czasami z przebarwieniami. Posiadają niegładką płytkę, natomiast ich brzegi nadzwyczaj łatwo łamią się, „odchodzą” na boki. Takie paznokcie (manicure Wrocław) wcale nie muszą być delikatne i słabe. Osoby, jakie swą odporną płytkę zawdzięczają genom, również mogą posiadać kruche paznokcie, co nierzadko bywa podyktowane zmywaniem bez rękawiczek czy złą dietą. Wtedy łamliwość da się dostrzec jedynie na krańcach oraz łatwiej się pozbyć jej niż w przypadku jednostek, jakie z natury mają delikatne paznokcie.
Kruchość paznokci bywa niechcianym prezentem po krewnych – być zdeterminowane genetycznie. Zapytaj dziadków i rodziców, jak wyglądają ich paznokcie, aby się przekonać, czy ktoś w rodzinie ma ów problem. Z tą przyczyną naturalnie najtrudniej walczyć. Genów wszak nie zmienisz, jednakże dieta, pielęgnacja i należyta odżywka stosowane systematycznie i mogą trwale polepszyć stan naszych paznokci. Łatwiej jest osobom, których paznokcie są naturalnie twarde i wyłącznie niekiedy pogarsza się ich kondycja.

W takim przypadku starczy włączyć do menu parę produktów lub zaniechać stosowania toksycznych dla płytki paznokci detergentów. Warto również zabezpieczyć płytkę paznokci przeznaczoną do tego celu bazą. Mavala baza ma działanie utwardzające a także pielęgnujące.