Jak szukać w dzisiejszych czasach pracy? Sprawdź kilka tipów

Szukanie zatrudnienia w dzisiejszych czasach jest niezwykle ciężkie. Dziś mam dla Was trochę propozycji na efektywne szukanie pracy. Wierzę, że zawsze Wam pomogą szukać zatrudnienie.
Głównie powinieneś wiedzieć, że wysłanie jednego czy dwóch podań nie zapewnia sukcesu. Dopiero wysłanie kilkudziesięciu CV sprawia, że ktoś Cię zauważy. Nie zamartwiaj się też szybko - nie każda rozmowa musi skończyć się zaproponowaniem pracy. Pozytywne jest już samo zaproszenie na spotkanie - to informacja, że Twoja kandydatura wzbudza zainteresowanie ewentualnych pracodawców.

Zobacz również

Skuteczne sposoby poszukiwania pracy

praca
Wprowadził: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Z roku na rok poszukiwanie pracy staje się coraz to bardziej trudną działalnością. Nie starczy napisać odręcznie własny curriculum vitae po czym dostarczyć do działu kadr. Dzisiaj musisz potrafić skutecznie zareklamować się jako godnego uwagi kandydata na dane stanowisko, osobę niebywale spełniającą wszystkie wymogi. W związku z tym, powinieneś potrafić tak zaprezentować swe zdolności a także doświadczenie, by potencjalny pracodawca właśnie ciebie wyselekcjonował z setek pozostałych chętnych. W jaki sposób tego dokonać?


Wielu z nas, najczęściej wysyła CV przez internet, w ciemno, praktycznie bez większych zmian. Można jednak do sprawy podejść choć trochę kreatywnie (szukaj pracy jako technolog). Tylko nieliczni kandydaci decydują się na osobistą wyprawę do pracodawcy by złożyć CV w ręce osoby zajmującej się rekrutacją i przy okazji ć o szczegóły wymagań stawiane kandydatom na rekrutowane stanowisko. Można także pomyśleć o innym wyglądzie CV, które przyciągnie rekrutera.

praca
Wprowadził: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Warto pomyśleć także o skorzystaniu z usług agencji zatrudnienia. Jest to pomoc nieodpłatna dla osób szukających pracy, jednak ułatwiająca w ekspresowy i bezproblemowy sposób na konsultowanie ciekawych ofert ze specjalistą. Wyższe wykształcenie nie jest już gwarancją posiadania ciekawej posady. Nie denerwuj się więc jego brakiem (czytaj o ofertach na eGospodarka.pl). Dziś najczęściej liczy się doświadczenie, zapał i w ogromnej mierze Twoje chęci do pracy. Spore zainteresowanie mają ostatnimi czasy propozycje pracy na stanowisku biotechnolog, opiekun medyczny i webmaster. Praca na takich stanowiskach to nie małe wyzwanie i prestiż.

Częstym sposobem nie tylko na zaczęcie pracy zawodowej jest poszukanie chwilowego zatrudnienia (oferty pracy jako webmaster). Takie podejście pozwala na uelastycznianie ram pracy oraz dogranie ich do indywidualnego trybu życia, a co najważniejsze – nabranie doświadczenia w różnych tematach.


W szukaniu zatrudnienia, oprócz właściwego nastawiania, najważniejsze wciąż pozostają tak podstawowe tematy, jak starannie zrobione CV a także poprawnie sporządzony list motywacyjny. To podstawowe elementy, jednak wielu ludzi wciąż tego nie sprawdza.

Okazuje się, że wcale nie potrzeba tak wiele by potencjalny pracodawca nas zauważył i dał nam szansę na rozwój.
19/05/11, 06:57:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.