Jak skutecznie zadbać o własne włosy? Wszystko zależy od tego, czy masz włosy normalne czy też proste – każde z nich potrzebują innej pielęgnacji

przez | 9 stycznia 2022
Praktycznie każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wielce istotne jest, aby prawidłowo dbać o swoje włosy. Niejednokrotnie nie zdajemy sobie z tego w ogóle sprawy, jednak włosy są bardzo wrażliwe na wszelakie zmiany i bardzo szybko można na nich zauważyć wszystkie niekorzystne sytuacje w naszym życiu. Nic więc dziwnego, że producenci kosmetyków do włosów praktycznie prześcigają się w wymyślaniu nowoczesnych technologii, które pozwolą na jeszcze bardziej skuteczną ochronę włosów.

Jeżeli chcesz odpowiednio zadbać o swoje włosy, wtedy zdecydowanie powinnaś na początek zastanowić się, z jakim rodzajem włosów masz do czynienia.

Może zainteresują Cię także podobne źródła (https://www.optegra.com.pl/zabiegi/lentivu-2/) na omawiany temat? Jeśli tak, to zobacz je i uzyskaj nowe informacje na to zagadnienie.

Każdy rodzaj włosów potrzebuje bowiem nieco innej ochrony, a co za tym idzie – również innych kosmetyków. Nie wchodzi praktycznie w grę zatem sytuacja, kiedy w jednym domu wszyscy członkowie rodziny używają tego samego szamponu. Dla jednej osoby właściwy będzie dla przykładu szampon do włosów kręconych, jednakże inna osoba już niekoniecznie będzie zadowolona z jego działania na włosy.

szampony do włosów

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo ważne jest, aby określić, czy ma się włosy zwyczajne, przesuszone czy też przetłuszczające się. Najczęściej można to dość łatwo zaobserwować, jeżeli jednak masz jakiekolwiek obawy, wtedy możesz zapytać o to własnego fryzjera. Takie osoby widziały już tysiące różnych rodzajów włosów i na pewno potrafią sprawnie powiedzieć, z jakim rodzajem włosów mają w tym przypadku do czynienia (czytaj w tym temacie).

Drugą wielce ważną kwestią jest to, jakich konkretnie kosmetyków wymagają Twoje włosy. Oczywiście przede wszystkim powinnaś unikać wszystkich kosmetyków zawierających w swoim składzie sztuczne dodatki – co do zasady, im bardziej prosty skład danego kosmetyku, tym lepiej dla Twoich włosów. Jeśli nie znasz się na składach kosmetyków, wówczas możesz zapytać o to swojego fryzjera. On na pewno będzie w stanie coś Ci polecić – przykładowo kosmetyki Loreal, które obecnie są właściwie najczęściej polecane przez profesjonalistów (więcej szczegółów). Jeśli chcesz sama wybrać najbardziej odpowiednie dla Ciebie specyfiki, wówczas możesz poszukać wiadomości na temat ich składu w sieci. W dodatku, w niektórych sklepach internetowych możesz znaleźć składniki to samodzielnego wyrobukosmetyków do włosów. Jeśli chcesz mieć gwarancję, że w Twoim szamponie są wyłącznie naturalne składniki, wówczas z pewnością będzie to dobry pomysł.