Jak przygotować dziecko do komunii świętej? O jakich sprawach powinniśmy pamiętać, co jest najistotniejsze?

przez | 19 listopada 2021
Wyprawienie Pierwszej Komunii Świętej jest dużą próbą dla wszystkich rodziców. Większość przeraża jednakże bez wątpienia dużo pracy, która ich oczekuje i nie zdają sobie nawet sprawy, od czego zacząć. Należy zdobyć kilka wskazówek dotyczących tego, jak zaplanować wszystko, żeby o niczym nie zapomnieć, żeby wszystko było dobrze rozplanowane.

pierwsza komunia

Autor: Simone Meier
Źródło: http://www.flickr.com
Organizacja Pierwszej Komunii Świętej należy zacząć już mnóstwo miesięcy wcześniej.

Gdy zainteresował Cię przedstawiany tekst, to nie zastanawiaj się tylko odwiedź odnośnik (http://pomnikiwroclaw.pl/), a odnajdziesz tu zbliżone, ciekawe informacje na ten temat.

Nie tylko z takiego powodu, żeby ze wszystkim zdążyć, lecz też po to, żeby nasza pociecha mogło odczuć ten okres czekania, najistotniejsze, żeby czuło to pod kątem duszy, do jednego z najbardziej znaczących dni w życiu. Organizację Pierwszej Komunii Świętej najlepiej więc rozpocząć od przygotowania naszej pociechy do sakramentu. Należy pamiętać o próbach, nauce modlitw, rozmawianiu o tym, jak powinna przebiegać spowiedź, a równocześnie czym w ogóle jest Komunia i w sumie dlaczego ta chwila świętowany jest tak uroczyście. Miejmy na względzie, by nastawienie duchowe dziecka nie zakończyło się na kilku rozmowach. Powinny bowiem zachodzić przez cały okres prób do uroczystości.

album
Pozwólmy maluchowi mieć wątpliwości, pytać, to bowiem dobrze pogłębia wiedzę na temat wiary. Aby takie dyskusje nie były nudne i jałowe, można wykorzystać różnego rodzaju ciekawych pomocy, jak na przykład z Biblii dla dzieci, w której mamy mnóstwo kolorowych obrazków. Niezwykle popularne stały się ostatnio również rozmaitego rodzaju gry – planszowe , jak i komputerowe o tematyce religijnej. Są one do zdobycia w sumie w każdej księgarni katolickiej. Gdy najważniejsze rzeczy są już gotowe, można zająć się wybieraniem stroju komunijnego i pokomunijnego (alba do Komunii). Pamiętajmy też oczywiście o odłożeniu pieniędzy na pozostałe dodatki komunijne (sprawdź tutaj), jak różaniec, książeczkę i pamiątki.

Może zdarzyć tak, że nie będziemy czuć się na siłach, żeby sami uczesać dziecko. Może zdarzyć się tak, że nie wystarczy nam na to czasu. Dlatego też przynajmniej miesiąc do przodu umówmy je na wizytę u fryzjera oraz oczywiście zorientujmy się w cenach. Trzeba też pamiętać o zaproszeniach dla gości, tak wiec przynajmniej miesiąc wcześniej roześlijmy również odpowiednie zaproszenia.