Jak producenci współczesnych saun troszczą się o komfort produkowanych przez siebie pomieszczeń

przez | 9 lipca 2021
Kiedy zaczynamy wyposażać nasz świeżo wybudowany dom parterowy, to prawie zawsze myślimy o tym, co uczynić, żeby był on wygodniejszy od poprzedniego. W grę wchodzą oczywiście rozwiązania techniczne na miarę XXI stulecia, jak przykładowo ogrzewanie podłogowe.

zobacz więcej

Autor: János Korom Dr.
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak tym bardziej zamożnym ludziom marzy się luksus rodem z brazylijskich oper mydlanych. Niezbędny będzie zatem obszerny taras, a od strony podwórka ma się znajdować sporej wielkości basen. Do takich mniej typowych wygód można wliczyć także jacuzzi i saunę, która stanowić będzie niewątpliwą atrakcję tak dla domowników, jak i dla wszystkich gości wizytujących gospodarzy.

Wytwórcy saun doskonale wiedzą, że to niezwykłe pomieszczenie nie jest wynalazkiem czasów nowoczesnych. Pierwsze sauny pojawiły się na północy Europy i z czasem zauważono, że przebywanie w nich zbawiennie wpływa na organizm człowieka. Teraz producenci takich pomieszczeń nie mają innego wyjścia, jak tylko wykorzystywać i ulepszać zeszłowieczne technologie, a w niektórych przypadkach także tradycje. Chociaż zasada działania sauny pozostaje identyczna jak niegdyś, to siedząc w XXI-wiecznej saunie wcale nie mamy czuć się jak Fin dwa stulecia temu. Wytwórcy stawiają przecież na tego typu wygody, które uszczęśliwią nawet najbardziej grymaszących kupujących.

Park wodny

Autor: János Korom Dr.
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby znaleźć najlepszy dla siebie model sauny wystarczy wpisać w internet frazę sauna producent i w taki sposób zapoznać się z ofertą z pierwszego źródła. Na fotografiach możemy zobaczyć najróżniejsze warianty takich pomieszczeń. Oprócz tego, przy okazji można zamówić także akcesoria, które później przydadzą się każdemu siedzącemu w saunie. Mogą to być na przykład drewniane leżanki, dzięki którym zażywanie parowych kąpieli będzie przyjemniejsze.

Frazy sauna producent będą również poszukiwać w sieci właściciele ośrodków spa. W takim przypadku same sauny muszą mieć dużo większą powierzchnię, aby pomieścić paru lub nawet kilkunastu kuracjuszy. A dodatkowo takie komercyjne wersje są wyposażone w bardziej wyszukane akcesoria, z gustownym oświetleniem na czele. W środku znajdą się również różnego gatunku misy na zapachy, a takie środki zapachowe nie tylko wpływają relaksująco na kuracjuszy, ale też mają właściwości lecznicze. Niezbędne bywają ręczniki w większych ilościach i te bardziej wymyślne drobiazgi, do których jesteśmy w stanie zaliczyć kwadratowe zegary, cebrzyki do moczenia stóp, a nawet witki brzozowe. Sama sauna jak i jej wyposażenie ma przede wszystkim dobrze świadczyć tak o jej obecnym właścicielu, jak i o jej budowniczym.