Jak powinniśmy myć zęby? Jaką dobrać szczoteczkę? O jakich kwestiach obowiązkowo pamiętać? Co jest najistotniejsze?

przez | 8 marca 2022
Zęby myjemy codziennie, to oczywiste, iż powinniśmy zadbać o ich higienę, żeby były zdrowie oraz nieczęsto się psuły. Łatwo je zaniedbać, a w takiej sytuacji czekają nas dość częste wizyty u dentysty.

Zamiast więc tego typu trudności należy o nie jak najlepiej dbać, a dodatkowo dobrze wybierać do tego celu jak właściwą szczoteczkę.
Taka jest bez wątpienia szczoteczka elektryczna oral b, gdzie jej pierwszą oraz najistotniejszą zaletą jest obrotowa główka. Dzięki niej bardziej szybko i lepiej oczyścimy zęby. Standardową szczoteczką nie uda nam się osiągnąć tego rodzaju wyników, bo główka elektrycznej szczoteczki obraca się z częstotliwością od sześciu do trzydziestu dwóch tysięcy obrotów na minutę. Wyobraźmy sobie, iż mielibyśmy tyle zrobić obrotów zwykłą szczoteczką, przyznajmy, że to dość niemożliwe zadanie.
szczoteczka elektryczna oral b

Autor: Unimil
Wibracje, które są wytwarzane przez szczoteczkę elektryczną, jak i gęste skupiska włosia jakie znajdują się na główce, pozwalają na zaoszczędzenie dużo wysiłku w trakcie mycia zębów. Główka takiej szczoteczki jest nieduża, więc prościej dostać się do nawet najbardziej odległych zakątków jamy ustnej. Mycie zębów tego typu szczoteczką to piękniejszy uśmiech, bo przez ilość ruchów są one wyczyszczone lepiej, a ponadto w takich miejscach, do jakich nie da się dojść normalną, mechaniczną szczoteczką.
łąka

Autor: Joni Räsänen
Źródło: http://www.flickr.com
To niezwykle istotne, jeżeli pragniemy zyskać jak najlepsze efekty oraz mieć idealnie prezentujące się zęby.

Warto również stosować różnorodne dodatki takie jak płukanki do ust, żeby nasze zęby klinika stomatologiczna wilanów wyglądały jeszcze lepiej, natomiast ich higiena była najlepszej jakości. Dla każdego, kto ceni sobie piękny uśmiech, to idealne rozwiązanie.