Jak pielęgnować ciało ?

przez | 17 kwietnia 2022
Należyta pielęgnacja skóry ciała nie może ograniczać się jedynie do powszedniej higieny osobistej. Każdego dnia powinniśmy wcierać w skórę preparaty nawilżające, na przykład oliwki, balsamy jak też kremy do ciała.
Troska o wygląd skóry ciała jest niezbędnością.

Wszak starzeniu ulega nie wyłącznie skóra w obrębie twarzy. Procesy odnowy skóry ciała są daleko wolniejsze niż te w obszarze cery. Tak samo jak skóra twarzy, skóra na naszym ciele bywa sucha, wrażliwa bądź normalna. Choć mogłoby się zdawać, że skóra ciała jest o wiele odporniejsza niż skóra buzi, to jednakże nierzadko może ona ulec podrażnieniu w skutku działania danego kosmetyku. Powinniśmy monitorować skórę na ciele. Jeżeli po użyciu pewnego preparatu odnotujemy, że robi się ona zaczerwieniona czy odczuwamy pieczenie, może to świadczyć o uczuleniu.

Jeżeli takiego typu tematyka jest dla Ciebie ważna, to śmiało zerknij na serwis (www.kaleta-dentystyka.pl/), który bez wątpienia również przypadnie Ci do gustu.

Kiedy po użyciu danego kosmetyku zaobserwujesz na skórze jakiekolwiek alarmujące oznaki – zrezygnuj z jego dalszego stosowania.

Lakiery do paznokci, manicure

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Do mycia skóry stosuj specjalne żele a także kremy o właściwym dla naszej skóry pH takie jak Academie do ciała. Unikaj zwykłych mydeł w kostce, albowiem mogą one podrażnić skórę ciała. Każdorazowo po kąpieli obowiązkowo winnaś wcierać preparat nawilżający. Dzięki temu skóra będzie dobrze nawilżona, elastyczna, zaś procesy jej starzenia będą spowolnione. Pamiętaj, iż regularne nawilżanie skóry zagwarantuje jej gładkość oraz jędrność na długi czas.

Przed wyborem dowolnego produktu powinniśmy zdobyć jego próbkę i przetestować go. Nie obawiaj się produktów, jakie zawierają jakiekolwiek składniki chemiczne. Nim zostaną one dopuszczone do użytku, są gruntownie badane.