Jak opiekować się osobą starszą? Jakiego typu działania podjąć, aby poczuła się dobrze?

przez | 26 lipca 2021
Żeby w optymalny sposób wspierać osobę starszą i poprawiać jakość jej życia każdego dnia, pomagając w codziennych zajęciach oraz zachęcając ją do aktywności fizycznej, należy zachować równowagę między czynnościami pielęgnacyjnymi a swoim życiem. Dobre jest również zapoznanie się z wytycznymi dotyczącymi opieki nad seniorami. Opiekowanie się osobą w podeszłym wieku bez wątpienia do prostych nie należy, jednak, kiedy będziemy pamiętać o kilku najważniejszych reguł bez wątpienia damy sobie radę z tego rodzaju powinnościami.

pacjent

Autor: Counselman Collection
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim należy zaplanować każdy dzień. Wcześniej zaplanowany rozkład zajęć sprawi, iż natychmiast odczujemy kontrolę nad naszymi działaniami. Dobrze jest notować rzeczy, które wykonuje się samemu, a te które z pomocą jeszcze jednej osoby. Precyzyjny oraz rozpisany plan działań jest niesamowicie pomocny, gdy pod naszą nieobecność starszą osobę opiekuje się ktoś inny. Zapamiętać należy, żeby wesprzeć starszą osobę, lecz nie wyręczać jej. Jeśli stan zdrowia takiej osoby umożliwia wykonywanie drobnych czynności domowych, to opłaca dodatkowo zachęcać, aby była w stanie je wykonywać. Zachowywanie sprawności fizycznej jest niezwykle ważne dla samopoczucia osób starszych. Istotne, by dopingować seniora do ruchu.

Gdy stwierdzisz, że warto poznać większą ilość szczegółów powiązanych z podnoszoną tutaj problematyką, zerknij pod link (http://hipokrates-olesnica.pl/kontakt/) – tam przeczytasz podobne zagadnienia.

W podeszłym wieku przesadnie intensywny trening jest nie wskazany, lecz spacery są jak najbardziej polecane. Można dodatkowo skorzystać z zawodowej pielęgniarki (czytaj dalej na tej stronie)

pacjentka

Autor: Ninian Reid
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli osoba starsza unika aktywności z powodu nietrzymania moczu, to łagodnie i dyskretnie namów na korzystanie z produktów, które pochłaniają wilgoć. Obecnie dostępne są wkładki urologiczne oraz majtki chłonne, które dobrze pochłaniają takie substancje, że nawet przy średnim czy bardziej ciężkim tego typu schorzeniu umożliwiają kontynuowanie aktywnego trybu życia.

Jeśli masz ochotę wiedzieć więcej, to przeczytaj dodatkowe informacje. Odnajdziesz je na następnej stronie, którą ulokowaliśmy pod wskazanym linkiem.

Zdarza się, że niestety niektórzy nie mają możliwości, aby zaopiekować się taką osobą. Wtedy najlepiej skorzystać ze specjalistycznych usług, jak usługi pielęgniarskie(sprawdź usługi pielęgniarskie na stronie HolisticCare). Wtedy możemy być pewni, że oddajemy bliską nam osobę w odpowiednie ręce. Tak na prawdę, pomoc taka może się ograniczać jedynie do podstawowej pomocy pielęgniarskiej w ciągu dnia. Tego typu działania mogą wspomóc nas w ogromnym stopniu, umożliwiając pogodzenie swojego życia zawodowego z opiekowaniem się osobą starszą.