Jak należy postępować przy pojawieniu się jakiś urazów czy kontuzji w kolanach.

przez | 10 lipca 2021
Podczas uprawiania różnych sportów jest się narażonym na najróżniejsze kontuzje. Powstawać one mogą z wielu przyczyn. Czasami może to być nieodpowiednia rozgrzewka, za dużo wysiłku czy też zbytnie przecenienie swoich umiejętności. A niekiedy normalny pech, po którym trzeba będzie, tak samo jak w wymienionych wcześniej przypadkach, zrobić sobie dłuższą przerwę od sportu. Szczególnie często wśród aktywniejszych sportowców i amatorów będą się zdarzać kontuzje kolan. Staw kolanowy to jeden z najciężej pracujących stawów w naszym ciele, jest także największym stawem.

po operacji kolana

Autor: toivo
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego też u wielu ludzi czynnie uprawiających różne sporty może się w rezultacie jego przeciążenia lub gwałtownego zdarzenia pojawić jakaś kontuzja kolana (czy można wyleczyć kolano bez ioperacji – Wrocław), która będzie uniemożliwiała dalsze trenowanie a niekiedy nawet chodzenie.

Czy poszukujesz na tej stronie (https://pomocpsychologa.pl/) czegoś wyjątkowo interesującego? Namawiamy zatem do nowego artykułu. Trzeba jedynie wejść w ten link.

W takiej sytuacji nie należy pozostawiać takiego stanu z nadzieją, że za jakiś czas wszystko po prostu przejdzie. Każda kontuzja stawu kolanowego jest groźna, nawet taka, która pozornie będzie się wydawać banalna. Z tego też powodu koniecznością jest odwiedzenie ortopedy, który zaproponuje odpowiednie leczenie. Czasami wystarczy tylko należyta rehabilitacja Wrocław i ćwiczenia (jak się potem rehabilitować), a czasami może być też konieczna poważniejsza operacja kolana.

W przypadku niektórych kontuzji czy urazów konieczne jest wykonanie specjalistycznych badań w celu precyzyjnego określenia, co dokładnie zostało uszkodzone. Do najważniejszych należą USG, RTG oraz artroskopia, jaka pozwala na zbadanie, jak wygląda staw kolanowy od wewnątrz. Dokładnie w ten sam sposób możliwe będzie wykonanie różnych zabiegów, mających za zadanie wyleczenie danej kontuzji.

operacja kolana

Autor: Zdenko Zivkovic
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo istotne jest również doświadczenie lekarza, którzy wykonuje badanie. Niektóre z urazów będą dawały bardzo podobne objawy, co inne, a niewłaściwa diagnoza może spowodować wydłużenie leczenia i zbędne zabiegi. Z pewnością takich specjalistów ma klinika ortopedyczna Artemed we Wrocławiu. W niej każdy pacjent trafia w ręce fachowych, doświadczonych ortopedów, którzy są wspomagani najnowocześniejszym sprzętem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*