Jak na przykład bez szwanku opalać się w solarium?

przez | 9 stycznia 2022
Solaria to ogromnie popularna forma opalania. Z solariów zdołamy skorzystać zawsze, zarówno latem, jak też zimą, dzięki czemu śliczną opaleniznę możemy posiadać przez zupełny rok. Z solariów korzystają zwykle kobiety, chociaż pośród mężczyzn również stają się one coraz bardziej słynne. W kroczeniu do solarium nie ma nic złego, niemniej jednak korzystając z takiej odmiany opalania, musimy zachować wyjątkową ostrożność i pamiętać o bezpiecznym opalaniu. Lecz jak na przykład wolno bezpiecznie opalać się w solarium?

opalenizna

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Przede wszystkim powinniśmy skorzystać z fachowych solariów, jakie mają wysokiej jakości łóżka opalające i nowiuteńkie lampy – link do strony.

Jeżeli masz ochotę zdobyć dodatkowe dane na przedstawiany temat, odkryj ponadto (https://www.permanent24.pl/pl/c/Akcesoria/51) inne nasze serwisy na podobny temat – one też są interesujące.

Jeżeli lampy w solarium pracowały więcej niż 800 godzin to prawidłowiej zrezygnować z opalania. Niezależnie od tego czy korzystasz z solarium leżącego czy interesuje Cię bardziej solarium stojące – pomnij o stosownym czasie opalania, najpierw nie powinien on przekraczać 5 minut. Dłuższa wizyta w solarium może być szkodliwa, w szczególności dla osób, jakie posiadają bardzo jasną cerę.

Kiedy Twoja skóra przyzwyczai się do tego rodzaju opalania, możesz wydłużyć okres spędzany na solarium – do 10 minut. Jeżeli dopiero zaczynasz chodzić na solarium, możesz opalać się co 2-3 dni, niemniej nie dłużej aniżeli przez 10 dni. W następnej kolejności trzeba ściąć okres chodzenia na solarium i opalać się nie więcej niż raz w tygodniu. Osoby, które regularnie chodzą do solarium przez kilkanaście miesięcy oraz opalają się parę razy w tygodniu zaryzykują rakiem skóry oraz innymi poważnymi schorzeniami.

W trakcie opalania wypada też bronić oczy i brodawki piersiowe, jakie są niesłychanie wrażliwe. Każdy z nas zasługuje czasem na sekundę radości. Światło lamp solarnych nie tylko daje ładną opaleniznę, ale polepsza stan ducha i zapobiega stanom depresyjnym, jakie w wielu przypadkach występują z powodu braku słońca. Nie ma więc nic złego w tym, jeśli wybierzemy najlepsze day spa i skorzystamy tam między innymi z solarium. Pamiętajmy wszak o zachowaniu rozsądku oraz nie lekceważmy niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą zbyt częste oraz za długie opalanie się w solarium.

Źródło informacji –