Jak dokładnie atrakcyjny wygląd i uroda będą wpływać na różne obszary naszego życia

Atrakcyjny wygląd pomaga w wielu życiowych sytuacjach, prawda ta została już dawno dowiedziona naukowo. Ludzie zadbani, dobrze ubrani będą mieli większe szanse na dostanie pracy, lepiej będzie się im załatwiać najróżniejsze sprawy, a poza tym są spostrzegani jako bardziej godni zaufania. I faktycznie tak jest, bo gdyby się kogoś zapytać, jaką osobę prędzej zaprosiłby do mieszkania, czy obdartego, zarośniętego staruszka, czy młodą, atrakcyjną panią, to najczęściej odpowiedź byłaby dokładnie taka sama.
piękno
Wprowadził: Dreamstime
Źródło: Dreamstime
W ostatnich latach były przeprowadzane liczne doświadczenia, jakie zawsze potwierdziły postawioną na początku tezę. W jednym z nich na przykład pokazano osobom biorącym udział odpowiednio zrobione zdjęcia, a ci musieli przypisać im pewne cechy (odwiedź stronę). Wynikiem tego eksperymentu było potwierdzenie, że ludzie lepiej wyglądający i atrakcyjni są przez wielu spostrzegani jako bardziej szczęśliwi i odnoszący w życiu sukcesy. Z to osobom niezadbanym przypisano znacznie więcej cech negatywnych.

Ogromną rolę uroda i zadbanie mają w życiu zawodowym. W wielu profesjach właściwa prezentacja jest wręcz niezbędna, jako przykład mogą służyć być hostessy, stewardesy czy kelnerki. W ich przypadku właściwa prezencja ma duże znaczenie, gdyż stykają się cały czas z klientami, a ci przeważnie będą odbierać ich pracę głównie przez ich wizerunek. Również jeżeli chodzi o szukanie pracy osoby mające lepszą prezencję mogą jednak mieć więcej szans na otrzymanie posady.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.