Jak dbać o ząbki, aby im nie zaszkodzić?

przez | 9 lipca 2021
Każdego dnia sięgamy po szczoteczkę oraz pastę do czyszczenia ząbków, wykonujemy kilka bezrefleksyjnych ruchów po czym wydaje nam się, że w żaden sposób nie możemy zębom zaszkodzić.
Niestety, takie myślenie jest niezwykle zgubne – nawet na pozór banalny i oczywisty zabieg, jak czystość jamy ustnej, wymaga dużej wiedzy.

gabinet stomatologiczny wrocław

Autor: Lwp Kommunikáció
Źródło: http://www.flickr.com

stomatolog wrocław

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Zobacz, jak prawidłowo dbać o ząbki jak też czego należałoby unikać. Do prawidłowej higieny zębów konieczna będzie odpowiednio dobrana szczotka. Nie możesz pokusić się o pierwszą lepszą szczoteczkę, którą zauważymy na sklepowej półce, a kiedy już ją kupimy, warto pamiętać o regularnej wymianie. Jakikolwiek stomatolog wrocław powie nam, że szczotkę zmieniamy co kwartał, zaś jeżeli jej włosie rozchodzi się prędzej, oznacza to, że używamy za wielkiej siły szorując ząbki. Przy wyborze szczoteczki należy pamiętać, że winna odpowiednio trzymać się dłoni. Wskazane jest również, ażeby włoski były rozmaitej długości.
O ile nie mamy kłopotów stomatologicznych, wybieramy szczoteczkę o średniej twardości. Miękkie szczotki określone są dla ludzi po operacjach chirurgicznych. Z kolei twarde szczotki nie są zalecane, bowiem mogą zniszczyć szkliwo. Szczoteczki elektryczne natomiast określone są dla osób, którym prędko osadza się kamień. Należy mieć na uwadze, iż przed zakupem szczoteczki elektrycznej warto skonsultować się z dentystą, gdyż w tym przypadku wymagana jest całkiem inna technika szczotkowania zębów.

Poświęć chwilę i sprawdź tu protetyka gdańsk dodatkowe informacje na opisywany temat – one na pewno Cię zaciekawią, więc nie zwlekaj zbyt długo:)

Dentysta Wrocław pokaże odpowiednią technikę.

Tylko teraz oceń dentysta płock ten tekst, który jest niesamowicie interesujący. Wykonaj to właśnie w tym momencie! Przekonasz się, że naprawdę trzeba to zrobić!

Drugą znaczącą rzeczą będzie wybór pasty do ząbków.

Na półeczkach sklepowych aż roi się od kolorów oraz znanych marek, jednakże która stosowna jest dla nas i jak wybrać, by ząbkom nie zaszkodzić? Odnajdź dobry gabinet dentystyczny wrocław ażeby uzyskać odpowiedź.