Jak będzie urządzone Twoje przyjęcie weselne?

Dawniej uroczystości weselne odbywały się zwykle w domu panny młodej. Z racji na zbyt małą ilość pomieszczeń, z chałupy wynoszono całe umeblowanie, zostawiając wyłącznie stoły i ławy. Jedna izba przeznaczona była na jedzenie, natomiast inne pomieszczenie przygotowywano do tańczenia.

Sala weselna
Wprowadził: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy było niewiele miejsca by pomieścić wszystkich zaproszonych na wesele, tańce przenoszono do domu sąsiadów. Dzisiaj przyszli małżonkowie bardzo często decydują się na ślub i uroczystość weselną daleko od rodzinnego domu. W takiej sytuacji, temat zakwaterowania dla gości, jest zasadniczym tematem do rozwiązania. W takiej sytuacji warto już na etapie poszukiwania obiektu na przejęcie weselne, rozważyć taki lokal, który będzie dysponował pokojami dla gości.

Idealnie na ten cel sprawdzą się hotele, które z łatwością odnaleźć można w internecie. Hotel w okolicach Wrocławia Stara Stołówka to świetny pomysł dla wszystkich tych, dla których istotna jest wygoda ponad wszystko. W obiektach tego typu, załoga hotelu zapewnia doskonałą obsługę i najlepsze warunki lokalowe.

Jeżeli chodzi o jedzenie to dawniej na przyjęciu weselnym nie było ono za obfite . Serwowano zaproszonym na wesele jedynie wędliny oraz chleb, smalec i ogórki kiszone a także ciasta drożdżowe, jabłecznik czy sernik. Obiad podawano dopiero o północy. Był to głównie rosół, bigos i kotlety mielone. Nie częstowano żadnymi sałatkami i nie podawano ziemniaków. Na przyjęciu weselnym do picia częstowano herbatą oraz obowiązkowo musiał być alkohol. Obecnie nie łatwo sobie wyobrazić, żeby stół weselny nie uginał się od potraw.


Zobacz również

Torty to nieodłączna część wszelkiej imprezy

kawałek tortu
Wprowadził: Nathan Hughes Hamilton
Źródło: http://www.flickr.com
Torty i ciasta są nieodłączną cząstką każdej uroczystości. Mają możliwość one być w przeróżnych formach, odcieniach i włączać specjalne ozdoby w postaci statuetek, kwiatów, lub innych szczegółów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.