Jak będzie urządzone Twoje przyjęcie weselne?

Dawniej uroczystości weselne odbywały się zwykle w domu panny młodej. Z racji na zbyt małą ilość pomieszczeń, z chałupy wynoszono całe umeblowanie, zostawiając wyłącznie stoły i ławy. Jedna izba przeznaczona była na jedzenie, natomiast inne pomieszczenie przygotowywano do tańczenia.

Sala weselna
Wprowadził: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy było niewiele miejsca by pomieścić wszystkich zaproszonych na wesele, tańce przenoszono do domu sąsiadów. Dzisiaj przyszli małżonkowie bardzo często decydują się na ślub i uroczystość weselną daleko od rodzinnego domu. W takiej sytuacji, temat zakwaterowania dla gości, jest zasadniczym tematem do rozwiązania. W takiej sytuacji warto już na etapie poszukiwania obiektu na przejęcie weselne, rozważyć taki lokal, który będzie dysponował pokojami dla gości.

Idealnie na ten cel sprawdzą się hotele, które z łatwością odnaleźć można w internecie. Hotel w okolicach Wrocławia Stara Stołówka to świetny pomysł dla wszystkich tych, dla których istotna jest wygoda ponad wszystko. W obiektach tego typu, załoga hotelu zapewnia doskonałą obsługę i najlepsze warunki lokalowe.

Jeżeli chodzi o jedzenie to dawniej na przyjęciu weselnym nie było ono za obfite . Serwowano zaproszonym na wesele jedynie wędliny oraz chleb, smalec i ogórki kiszone a także ciasta drożdżowe, jabłecznik czy sernik. Obiad podawano dopiero o północy. Był to głównie rosół, bigos i kotlety mielone. Nie częstowano żadnymi sałatkami i nie podawano ziemniaków. Na przyjęciu weselnym do picia częstowano herbatą oraz obowiązkowo musiał być alkohol. Obecnie nie łatwo sobie wyobrazić, żeby stół weselny nie uginał się od potraw.


Zobacz również

Olej i woda kokosowe, czyli które produkty z kokosa powinieneś mieć w swoim domu

Olej kokosowy
Wprowadził: Phu Thlnh Co
Źródło: https://www.flickr.com
Kokos ma wiele zdrowotnych właściwości, dzięki którym naprawdę warto nabyć produkty z niego wytworzone. Przyjrzyjmy się baczniej wodzie oraz olejowi. Dlaczego powinno się je posiadać?
Skład wody kokosowej jest niezwykle zbliżony do osocza krwi człowieka. Warto podkreślić, że nie jest to mleko, lecz woda uzyskiwana z wnętrza zielonego kokosa.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.