In vitro – znacznej części par jedyna szansa na spełnienie marzeń o rodzicielstwie

przez | 3 września 2021
Lekarze alarmują: w zastraszająco szybkim tempie rośnie liczba osób borykających się z problemem niepłodności.

Statystyki mówią same za siebie. W dzisiejszych czasach już 20% polskich par ma kłopoty z zajściem w ciążę – in vitro Śląsk.
SPA

Autor: Ritesh Man Tamrakar
Źródło: http://www.flickr.com

Czemu? Przyczyn jest co najmniej kilka. Stres, intensywny tryb życia, niewłaściwa dieta, nierównowaga hormonalna, zanieczyszczenie środowiska, nadwaga, nieleczone choroby – wyliczać można bez końca. Nierzadko jedynym sposobem na spełnienie pragnienia o potomku okazuje się zapłodnienie pozaustrojowe in vitro śląsk dysponuje obszerną „siecią” centrów medycznych przeprowadzających przywołany „zabieg”. Rodzi się pytanie: na czym on polega? Najprościej mówiąc to połączenie męskiej i żeńskiej komórki rozrodczej, które następuje poza organizmem matki. „Podwójna miesiączka”, niedrożność jajowodów a także niepłodność idiopatyczna to bodaj, jedne z najczęściej występujących wskazań do przeprowadzenia in vitro. Jeśli zapłodnienie zakończy się powodzeniem i rzeczywiście dojdzie do poczęcia, podczas ciąży, dobrze jest zdecydować się na badania prenatalne. Tego typu diagnostyka odgrywa albowiem niesłychanie istotną rolę – badania – choroby genetyczne – prenatalne.

Wczesne wykrycie wad u płodu znacznie zwiększa szanse na szczęśliwe rozwiązanie. Pozwala uratować zdrowie, a bardzo często również życie maleństwa. Trzeba, wspomnieć, iż badania prenatalne przeważnie nie powodują komplikacji.