Gra w darta, tzw. w lotki inaczej rzutki, jako jedna z ulubionych rozrywek podczas wspólnego wypadu do pubu.

przez | 26 lipca 2021
Gra w darta, tzw. w lotki inaczej rzutki, to jedna z ulubionych rozrywek podczas wspólnego wyjścia do pubu na piwo. Gra uprzyjemnia chwile wspólnie spędzany z bliskimi, ale także zezwala zabawić się albo przerwać krępującą ciszę, gdy kończą się tematy do rozmawiania. Dla posiadaczy pubów, rzutki to także taktyka na sciagniecie do pubu większej liczby klientów – dzięki organizowanym zawodom, ci którzy mają wyjątkowo celne oko i umieją rzucać pod odpowiednim kątem i z porządaną siłą, dostają wygrane, zwykle w postaci w talonu, a bywa nawet pieniędzy.

polecam sklep sportowy

Autor: Harry Wood
Źródło: http://www.flickr.com
Gra w rzutki jest nie tylko rozrywką „do kufelka”, ale bardzo poważnym sportem, jaki doczekał się swych własnych zawodów, cieszących się wziętością wśród grających, jak i kibiców, przeważnie tych zebranych przed TV. Rzutki wielką popularnością cieszą się w Anglii, Irlandii, państwach skandynawskich i w USA. Gdy chodzi o terminologię, to poprawną formą są: dart, lotki, ewentualnie rzutki, z kolei terminologia: strzałki, darty, dartsy – są nazwami niepoprawnymi. Sklepy sportowe posiadają w swojej podaży tarcze i rzutki różnego rodzaju.

Odwiedź adres tej witryny (https://www.sportwheels.pl/pol_m_Opony-online_Opony-letnie_Rozmiar-R21-3928.html) – specjalnie dla Ciebie opracowaliśmy dodatkowe wiadomości na interesujący Cię temat. Kliknij w podany link – nie zwlekaj!

Przed kupnem sprzętu do darta, trzeba upewnić się, czy lokal, w jakim docelowo będzie on umieszczony, zapewnia ku temu dobre warunki. Zgodnie z wymogami darta angielskiego wysokość tarczy na ścianie od posadzki do środka tarczy powinno być 173 cm odległości, gdzie stanie zawodnik. Znakomity wymiar to 237 cm, mierzony od punktu, w jakim staje zawodnik do miejsca, w jakim tarcza odstaje od ściany.

dart

Autor: Paul Sableman
Źródło: http://www.flickr.com
Do wyboru są własciwie następujące modele tarcz: papierowe flokowane, z plastiku, sizalowe i elektroniczne. Bardzo często wybieranymi tarczami są sizalowe a także elektroniczne.

Jeżeli uważasz, że ten artykuł jest godny zainteresowania, to bez zwłoki kliknij ten odnośnik i przeczytaj udostępniony tu materiał – on również Cię zaabsorbuje.

Tarcze sizalowe z surowca tekstylnego (sizal) na sklejkowej (a w tańszych wersjach zarezerwowanych do zabawy dla najmłodszych – wykonanej z kartonu) podbudowie. Są to tarcze zarezerwowane do stosowania amatorskiego, głównie w domu. Umożliwiają zabawę i instruktaż o każdej porze dnia i nocy, gdyż są bezgłośne. Elektroniczne automaty to z kolei wybór dla profesjonalistów, a głównie do różnorakiego typu lokali, jak jak puby, bary i salony gier.